Polskie Radio
Section05
kontrola skarbowa

Pierwsza umowa w ramach Programu Współdziałania podpisana. KAS rozpoczyna nową formę współpracy

Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podpisała umowę o współdziałanie z firmą SIG. To pierwsza umowa w Programie Współdziałania, który jest nową formą relacji pomiędzy dużymi podatnikami, a KAS. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie kolejnych umów o współdziałanie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowa Administracja Skarbowa firma kontrola skarbowa

Poufne informacje, ochrona znajomych przedsiębiorców. Tomasz N. oskarżony

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi N., byłemu naczelnikowi w szczecińskim Urzędzie Kontroli Skarbowej - przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Oskarżony miał m.in. ochraniać zaprzyjaźnionych przedsiębiorców przed działaniami organów kontroli podatkowej, wykorzystując przy tym poufne informacje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo urząd skarbowy prokuratura kontrola skarbowa przestępczość

Uciążliwe kontrole w polskich firmach delegujących pracowników do Francji

W ostatnich tygodniach w działających na terenie Francji firmach z Europy Środkowo-Wschodniej prowadzone są intensywne kontrole przez tamtejszą inspekcję pracy. Jak podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Marek Benio - wiceprezes Inicjatywy Mobilności Pracy, w samych kontrolach nie byłoby nic złego, gdyby nie fakt, iż kontrahenci kontrolowanych firm są uprzedzani o prowadzeniu przez te firmy niezarejestrowanej na terenie Francji działalności gospodarczej. Dzieje się tak na bardzo wczesnym etapie kontroli - zaznaczył Marek Benio. - Kontrola, która zaczyna się od powiadomienia odbiorcy usług, że współpracuje z przestępcą, powoduje zerwanie kontraktów, mimo zadowolenia ze współpracy z polskimi kontrahentami - wyjaśnia wiceszef Inicjatywy Mobilności Pracy.
Zobacz więcej na temat:  Francja delegacja praca kontrola skarbowa kontrola pracowników

Od 1 marca niezapowiedziane kontrole skarbowe

1 marca zacznie działać Krajowa Administracja Skarbowa. To połączenie administracji podatkowej, służby celnej i kontroli skarbowej. Ale nie chodzi tylko o zmianę nazwy i struktury. Urzędnicy KAS zyskają nowe uprawnienia, aby walczyć z nieuczciwymi przedsiębiorcami, wyjaśnia w Polskim Radiu 24 Michał Goj, dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego EY.
Zobacz więcej na temat:  podatki administracja kontrola skarbowa przedsiębiorca Sylwia Zadrożna GOSPODARKA