X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
delegacja

Uciążliwe kontrole w polskich firmach delegujących pracowników do Francji

W ostatnich tygodniach w działających na terenie Francji firmach z Europy Środkowo-Wschodniej prowadzone są intensywne kontrole przez tamtejszą inspekcję pracy. Jak podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Marek Benio - wiceprezes Inicjatywy Mobilności Pracy, w samych kontrolach nie byłoby nic złego, gdyby nie fakt, iż kontrahenci kontrolowanych firm są uprzedzani o prowadzeniu przez te firmy niezarejestrowanej na terenie Francji działalności gospodarczej. Dzieje się tak na bardzo wczesnym etapie kontroli - zaznaczył Marek Benio. - Kontrola, która zaczyna się od powiadomienia odbiorcy usług, że współpracuje z przestępcą, powoduje zerwanie kontraktów, mimo zadowolenia ze współpracy z polskimi kontrahentami - wyjaśnia wiceszef Inicjatywy Mobilności Pracy.
Zobacz więcej na temat:  Francja delegacja praca kontrola skarbowa kontrola pracowników

Pracownik w delegacji służbowej. Co warto wiedzieć?

Użytkowanie samochodu służbowego poza godzinami pracy lub prywatne wykorzystanie tzw. "karty paliwowej" dla pracownika może skończyć się naganą bądź zwolnieniem dyscyplinarnym. O prawach pracownika, który odbywa służbową podróż mówiła w "Czterech porach roku" mecenas Katarzyna Ludwig. 
Zobacz więcej na temat:  pracownik pracodawcy delegacja samochód służbowy prawo pracy sankcje ciekawostki Małgorzata Raducha porady prawne w Jedynce

W PE nowy projekt dot. transportu - zły dla naszych firm

Niekorzystne dla polskich firm przewozowych propozycje dot. transportu międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. Korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że pojawił się projekt zaostrzający przepisy dotyczące delegowania pracowników w transporcie międzynarodowym. Jutro zajmą się nim europosłowie z komisji transportu. I choć to nie zakończy prac nad przepisami, to będzie ważnym etapem. Dla Polski to sprawa istotna, bo ma ona jedną z największych flot transportowych w UE.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski transport delegacja

Dziś decyzja Europarlamentu ws. pracowników delegowanych

Dziś w Parlamencie Europejskim ważne głosowanie dla polskich firm przewozowych. Europarlament ma uzgodnić stanowisko w sprawie delegowania pracowników w transporcie międzynarodowym. Z tym stanowiskiem przedstawiciele europosłów rozpoczną negocjacje z unijnymi rządami w sprawie ostatecznego kształtu przepisów. Dla Polski to sprawa istotna, bo jest jednym z tych krajów Wspólnoty, które mają najwięcej firm transportowych.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka delegacja pracownicy Unia Europejska

Problemy pracowników delegowanych i kierowców

W Debacie Polskiego Radia 24 Goście: Agnieszka Wołoszyn - MRPiPS, Joanna Popiołek, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych,  Małgorzata Bonikowska, Centrum Stosunków Międzynarodowych, Tadeusz Kucharski, sekcja krajowa transportu drogowego NSZZ”S” i Piotr Arak, Instytut Badań Rynku Konsumpcji i Koniunktur, rozmawiali na temat pracowników delegowanych i transportu międzynarodowego. 
Zobacz więcej na temat:  delegacja Unia Europejska transport

"To może być koniec Unii, do której wstępowaliśmy"

Prezes związku pracodawców "Transport i Logistyka Polska" Maciej Wroński jest zdania, że przyjęcie przez Parlament Europejski niekorzystnych dla Polski zmian w sprawie delegowania pracowników jest podważeniem jednej z podstawowych unijnych zasad - swobody świadczenia usług. - W tej chwili dostajemy sygnał, że za granicą jesteśmy po prostu niechciani - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  transport delegacja Parlament Europejski praca

Decyzja UE ws. delegowanych pracowników przełożona

Unia Europejska odkłada na razie decyzję w sprawie przepisów o delegowanych pracownikach. Przeciwko tym przepisom protestują kraje Europy Środkowo- Wschodniej. Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że nie będzie planowanego na najbliższy czwartek, wstępnego porozumienia unijnych krajów w tej sprawie. Powodem są postulaty Francji i zbyt duże różnice zdań.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska praca delegacja