X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rzecznik rządu: negocjujemy z USA, Japonią i Francją ws. elektrowni atomowej

05.02.2020 12:03
Stany Zjednoczone, Japonia i Francja - to kraje, z którymi Polska negocjuje w sprawie energetyki jądrowej w naszym kraju. Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w TVP, że rozmowy mają przyspieszony charakter, a decyzja o wyborze technologii zapadnie wkrótce.
Audio
  • Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w "Kwadransie Politycznym" w TVP1, że rozmowy mają przyspieszony charakter, a decyzja o wyborze technologii zapadnie wkrótce (IAR)
Elektrownia atomowa
Elektrownia atomowaShutterstock.com/Kletr

- Myślę, że to będzie przyszły rok, tutaj nie ma już na co czekać - powiedział Piotr Müller. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki przekazał właściwym ministrom, aby te negocjacje z poszczególnymi państwami znacząco przyspieszyły.

W ocenie rzecznika rządu, uruchomienie elektrowni atomowej w Polsce to kwestia dekady od momentu rozpoczęcia budowy. Na tym etapie rząd ma zdecydować czy wybierze wariant małych, czy dużych reaktorów atomowych. Dlatego też, zdaniem Piotra Müllera, jest zbyt wcześnie, by mówić o lokalizacji przyszłej elektrowni.


IAR/dad

"Le Figaro": Zbliżenie Francji i Polski dla dobra Europy

04.02.2020 13:45
Francja i Polska chcą zapomnieć o dawnych pretensjach w imię przyszłości Europy oraz współpracy gospodarczej obu krajów – pisze we wtorek francuski dziennik "Le Figaro" w relacji z poniedziałkowej wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Warszawie.

Ukraina przeznaczy gazowe odszkodowanie od Rosji na drogi i medycynę

05.02.2020 09:47
Ukraińskie władze chcą przeznaczyć niemal 3 miliardy dolarów na wsparcie medycyny i infrastruktury drogowej. Są to pieniądze otrzymane od Rosji w ramach wypłaty gazowego odszkodowania. Takie rozwiązanie zaproponował prezydent Wołodymyr Zełenski.