Redakcja Polska

Polska najważniejszym odbiorcą i partnerem koreańskiego przemysłu zbrojeniowego

14.09.2023 12:00
W swym wystąpieniu Andrzej Duda przypomniał, że Polska podpisała z Koreą "umowy na dostawy samolotów FA-50, koreańskich wyrzutni K239 Chunmoo, czołgów K2 oraz armatohaubic K9"
Audio
  • Prezydent A. Duda: Polska najważniejszym odbiorcą i partnerem koreańskiego przemysłu zbrojeniowego [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: https://www.facebook.com/krynicaforum

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Krynicy Zdroju, że Polska staje się najważniejszym odbiorcą i partnerem koreańskiego przemysłu zbrojeniowego. 

Prezydent otworzył Forum Polsko-Koreańskie. W swym wystąpieniu Andrzej Duda przypomniał, że Polska podpisała z Koreą "umowy na dostawy samolotów FA-50, koreańskich wyrzutni K239 Chunmoo, czołgów K2 oraz armatohaubic K9".

Wskazał, że "część produkcji czołgów będzie miała miejsce także w polskich zakładach, co przełoży się na wspólną produkcję i eksport na sąsiednie dla Polski rynki, a mamy nadzieję, że także szerzej w ogóle na cały rynek europejski".

Andrzej Duda podkreślił także, że w dalszej perspektywie Polska i Korea mogą wspólnie "zmierzyć się z jednym z najważniejszych wyzwań - powojenną odbudową Ukrainy". 

Polski prezydent spotkał się z premierem Republiki Korei Hanem Duck-soo.

IAR/ks

Premier Mateusz Morawiecki o polsko-koreańskiej współpracy

13.09.2023 16:00
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, że współpraca z Republiką Korei pomaga w rozwoju polskiej armii.