X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wielka Brytania: RT i Sputnik bez akredytacji na konferencję o wolności mediów

11.07.2019 10:11
Rosyjska propagandowa telewizja RT (dawniej Russia Today) i portal Sputnik nie otrzymały akredytacji na konferencję o wolności mediów w Londynie w związku z ich "aktywną rolą w szerzeniu dezinformacji" - podał portal BBC News.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneflash.pro/Flickr.com/CC BY 2.0

W zaplanowanej na ten tydzień konferencji Global Conference for Media Freedom ma wziąć udział ok. 1000 dziennikarzy, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego i władz. 

Rzeczniczka brytyjskiego MSZ, który jest organizatorem konferencji, wskazała, że kanałowi RT i Sputnikowi nie wydano akredytacji w związku z ich "aktywną rolą w szerzeniu dezinformacji". Dodała, że "nie da się pozytywnie rozpatrzeć wszystkich wniosków o akredytację, na konferencji będą dziennikarze z całego świata, w tym z Rosji". 

- Oczywiście nie przywołali ani jednego przykładu tej dezinformacji - skomentowała tę wypowiedź szefowa promowanej przez władze telewizji RT Margarita Simonjan.

Decyzję o odmowie akredytacji rosyjska ambasada w Londynie nazwała "jawną dyskryminacją rosyjskiego kanału telewizyjnego ze względu na motywy polityczne", a rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow określił ją jako "absurd". Rosyjska ambasada złożyła w MSZ zażalenie, w którym oceniła działania wobec stacji RT jako "trwającą od miesięcy kampanię oczerniającą". 

W grudniu ubiegłego roku brytyjski regulator mediów Ofcom zarzucił stacji RT nieobiektywne relacjonowanie wydarzeń na Ukrainie, w Syrii i w sprawie próby otrucia w Anglii byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala.

Litwa blokuje Sputnik


Tymczasem litewska komisja telewizyjna i radiowa postanowiła zablokować stronę rosyjskiej agencji prasowej Sputnik na Litwie. O sprawie donosi „Europejska Prawda” powołując się na litewski koncern telewizyjny i radiowy LRT. Litewska komisja odwoła się do sądu, aby ten wezwał dostawców internetu do wykluczenia dostępu do portalu sputniknews.lt.

Strona agencji została zablokowana z powodu naruszenia praw autorskich.

PAP/www.eurointegration.com.ua/dad