X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mateusz Morawiecki na Litwie. Zainauguruje polski kanał telewizyjny

17.09.2019 09:17
Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę na Litwie. Spotka się z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem oraz weźmie udział w gali inaugurującej nowy kanał telewizyjny - TVP Wilno.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę na Litwie - relacja Kamila Zalewskiego
Premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki.PAP/Leszek Szymański

Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z litewskim premierem o stosunkach bilateralnych, polityce bezpieczeństwa oraz wyzwaniach związanych z instytucjami unijnymi nowej kadencji.

Szef polskiego rządu uda się następnie do Domu Kultury Polskiej, gdzie znajduje się redakcja TVP Wilno. Tam odbędzie się uroczystość inauguracji nowego kanału telewizyjnego. Stronę litewską będzie reprezentować minister komunikacji Jarosław Narkiewicz.

TVP Wilno początkowo będzie tworzyć pasmo, którego głównym punktem będzie serwis informacyjny "Info Wilno", przygotowywany przez wileńskich dziennikarzy. Ponadto widzowie zobaczą najpopularniejsze polskie seriale telewizyjne oraz cykle programów o Polakach na świecie. W ramówce znajdą się też reportaże o naszych rodakach, których miejscem zamieszkania lub pochodzenia jest Litwa. Do końca roku planowane jest także uruchomienie dwóch audycji publicystycznych. TVP Wilno będzie nadawać w ramach systemu naziemnej telewizji cyfrowej na całej Wileńszczyźnie.

Na zakończenie wizyty na Litwie premier Mateusz Morawiecki złoży kwiaty na Cmentarzu na Rossie. Polacy na Litwie są najliczniejszą mniejszością narodową. Stanowią prawie 6 procent obywateli kraju. Nasi rodacy zamieszkują przede wszystkim leżące na południowym-wschodzie kraju rejony wileński, solecznicki oraz trocki.

IAR/dad