X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: Konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta

18.10.2019 09:30
W szkole im. Św. Marii Magdaleny odbył się konkurs recytatorski i prac plastycznych poświęcony Zbigniewowi Herbertowi.
Audio
  • Lwów: Konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta. Przygotował Wojciech Jankowski z "Kuriera Galicyjskiego"
Uczestnicy konkursu
Uczestnicy konkursuFot.: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Do konkursu stanęło 18 osób w grupie młodszej i pięć w grupie starszej, od 13 do 14 lat. Zgłosili się uczniowie z polskich szkół we Lwowie - nr 10 i nr 24, polskiej szkoły w Mościskach oraz z punków nauczania w Jaworowie i w dalekiej Odessie. Dzieci i młodzież recytowały dwa wiersze, jeden Zbigniewa Herberta i drugi dowolny. Odbył się również konkurs prac plastycznych inspirowany poezją Herberta.

Szkoła nr 10 organizuje konkurs recytatorski już od kilku lat. Wiera Szerszniowa, wicedyrektor szkoły, zaznaczyła, że ważne jest to, że Zbigniew Herbert był lwowianinem. A konkurs i znajomość jego poezji rozwija dzieci zarówno pod względem znajomości języka i kultury polskiej, jak i wychowawczym.

W starszej grupie nagrody I otrzymały Anastazja Moran i Julia Wieliczko ze szkoły nr 10. Dziewczęta przyznały, że poezja Herberta jest trudna do recytowania i w odbiorze. Julia Wieliczko pracuje w Radiu Lwów, ale pomimo wszystko miała tremę, ponieważ - jak przyznała - w radiu nie widzi się odbiorców.

Kamila Sosnkowska ze Lwowa otrzymała II nagrodę w grupie młodszej. Dla niej poezja znanego lwowianina też jest trudna. - Musiałam zrozumieć ten wiersz, poczuć go. Musiałam sama siebie przekonać do tego, co on napisał. Musiałam poczuć się autorem, czyli Herbertem - tłumaczyła uczestniczka.

Konkurs im. Zbigniewa Herberta odbywa się rokrocznie w Szkole nr 10 im, św. Marii Magdaleny we Lwowie. Jest wspierany przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie .


Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski


dad