X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Komiks o Janie Karskim jako dodatek do dziennika „La Repubblica”

25.01.2020 09:00
"La Repubblica, jeden z najpoczytniejszych włoskich dzienników, wyszedł dziś z dodatkiem poświęconym Janowi Karskiemu. To 160-stronicowy komiks pod tytułem "Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust".
Audio
  • Włochy: komiks o Janie Karskim jako dodatek do "La Repubblica". Materiał Piotra Kowalczuka (IAR)
Opowieść oJanie Karskim ukazała się także w Polsce nakładem wydawnictwa Alter
Opowieść oJanie Karskim ukazała się także w Polsce nakładem wydawnictwa AlterFot.: Fragment okładki

Komiks po raz pierwszy ukazał się sześć lat temu. Opowiada o losach Karskiego, który był świadkiem Holokaustu, sporządził raport dla aliantów i osobiście informował o tragedii Żydów prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina Delano Roosevelta. Autorzy komiksu to dziennikarz Marco Rizzo i rysownik Lelio Bonaccorso. "La Repubblica" poświęca postaci Jana Karskiego także obszerny tekst. Mieszkający w Palermo Rizzo powiedział Polskiemu Radiu w rozmowie telefonicznej, że ma w planach wydanie powieści graficznej poświeconej Witoldowi Pileckiemu.

We wtorek w Rzymie w "Domu Pamięci i Historii" wystawę poświęconą Janowi Karskiemu, stworzoną przez Muzeum Historii Polski, otworzyła Anna Maria Anders, ambasador Rzeczypospolitej we Włoszech.

IAR/dad

Były ambasador Izraela nie ma wątpliwości: Polska była ofiarą

24.01.2020 13:07
- Przecież wiemy, że Polska była ofiarą, że najwięcej Polaków jest w grupie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, więcej niż ma każdy inny naród na świecie - podkreślił były ambasador Izraela w Polsce Cewi Rawner. Ambasador powiedział też, że zdaje sobie sprawę z faktu, że Polska była pod Rosyjską strefą wypływów w czasach komunistycznych.

Niemiecki rząd chwali zakup linii Condor przez LOT. To "dobry sygnał"

24.01.2020 14:31
Rząd Niemiec ocenia, że kupno linii lotniczych Condor przez LOT, to "dobry sygnał". W piątek na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem oficjalnie potwierdzono, że oferta polskiego przedsiębiorstwa była najbardziej atrakcyjna. Stanowisko niemieckiego rządu w tej sprawie podsumował w piątek rzecznik ministra gospodarki RFN Petera Altmaiera.

Manifest Obywateli Rosji protestem przeciwko reformie konstytucji

24.01.2020 15:49
Rosyjska „Nowaja Gazieta” opublikowała Manifest Obywateli Rosji. Autorami dokumentu są przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych, którzy wspólnie protestują przeciwko reformie konstytucji realizowanej przez Władimira Putina.