X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rafał Trzaskowski: nie ma mowy, aby obrażać się na wynik - takie są zasady demokracji

14.07.2020 16:15
"Ponad 10 milionów Polek i Polaków opowiedziało się w II turze za moją kandydaturą, za wizją otwartej i tolerancyjnej Polski. Nie ma mowy, aby obrażać się na wynik wyborów, takie są zasady demokracji" - poinformował Rafał Trzaskowski, który był kandydatem KO w wyborach prezydenckich.
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy
Rafał Trzaskowski, prezydent WarszawyTwitter/Rafał Trzaskowski

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. (10 440 648 głosów), uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc. (10 018 263 głosów).

"Za nami wszystkimi bardzo intensywny okres. Te kilka kampanijnych tygodni to czas, który wielu z nas dał nadzieję na lepszą Polskę. Na niezależną, silną prezydenturę, która stanie się przeciwwagą dla rządzącej większości. Prezydenturę, która sprawi, że najbardziej kontrowersyjne i szkodliwe zmiany mogłyby natrafić na jakikolwiek opór, a nie pędzić przez całą ścieżkę legislacyjną w kilkanaście godzin. To w tych wyborach się nie udało, chociaż trzymam za słowo Prezydenta Andrzeja Dudę, że jego druga kadencja będzie inna. I będziemy tego pilnowali" - podkreślił Rafał Trzaskowski we wtorek we wpisie na Facebooku.

Według niego, "w tych wyborach udało się coś wielkiego". "Mój niedzielny rezultat to trzeci najwyższy wynik wśród kandydatów w historii wyborów prezydenckich w Polsce po 1989 r. Wiele z Was głosowało poza miejscem zamieszkania, na wakacjach, urlopach, wyjazdach – dziękuję, że nie odpuściliście wyborów!" - napisał Rafał Trzaskowski.

Jak dodał, ogromne poparcie popłynęło także z głosów oddanych za granicą. "Tutaj też wielkie podziękowania za chęć, za wiarę i zaufanie. Wiem, że w wielu przypadkach musieliście włożyć w to więcej energii i czasu – np. stojąc w długich kolejkach, jak w Splicie. Należy Wam się wielki szacunek za Waszą postawę!" - zaznaczył polityk.

"Nie ma mowy, aby obrażać się na wynik"

Jego zdaniem, "to wszystko przełożyło się na to, że zmobilizowaliśmy się w niesamowitej wręcz skali". "Ponad 10 milionów Polek i Polaków opowiedziało się w drugiej turze za moją kandydaturą. Za wizją otwartej, tolerancyjnej Polski. Polski opartej na lokalnych sprawach, na samorządach, na władzy blisko ludzi. Polski, która szanuje swoich obywateli, nie obraża ich, nie dzieli, nie szczuje na siebie. Nie ma mowy, aby obrażać się na wynik – takie są zasady demokracji" - oświadczył Trzaskowski.

Jak ocenił, jego wynik "to naprawdę wielki kapitał zaufania", za który serdecznie podziękował. "Kandydowałem, bo wierzyłem, że zmiana na stanowisku prezydenta może przynieść pozytywną zmianę dla całego naszego kraju także dla mojego ukochanego miasta Warszawy, bo w moim programie zakładałem m.in. rozwiązania chroniące samorządy przed obecną, centralistyczną polityką rządu" - podkreślił.

. 

"Zamierzam nadal ciężko pracować na rzecz stolicy"

Zwrócił uwagę, że kampania była "ekstremalnie krótka". "Mieliśmy zaledwie 1/3 budżetu i czasu w porównaniu z innymi kandydatami. Ale energii, zaangażowania i chęci było ponad miarę. To pokazał wynik. Mówiłem to w trakcie kampanii, ale napiszę raz jeszcze. Kochani! Zobaczcie ile udało nam się zbudować przez 2 miesiące i pomyślcie, ile możemy nauczyć się i wypracować przez kolejne miesiące i lata!" - napisał prezydent Warszawy.

"Szanowne warszawianki i warszawiacy! Obiecuję Wam, że zamierzam nadal ciężko pracować na rzecz stolicy. A także nadal, w porozumieniu z samorządowcami z całej Polski, bronić tego fantastycznego dorobku, jaki udało się wypracować przez 30 lat samorządności. Bo nie tyle wierzę, ale wiem, że warto" - zadeklarował Trzaskowski.

"Dziś razem z moimi współpracownikami omawiamy kwestie rozwoju programu bezpłatnych żłobków oraz budowy tanich miejskich mieszkań na wynajem. Celem nadal jest #WarszawaDlaWszystkich – i do tego celu będę konsekwentnie dążył. Razem z Wami! Do zobaczenia na mieście" - dodał były kandydat KO na prezydenta.


PAP/ho

Warszawa, Poznań, Kraków czy Gdańsk. Trzaskowski wygrał we wszystkich dużych miastach

13.07.2020 13:25
- Kandydat KO Rafał Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich wygrał we wszystkich 11 dużych miastach liczących powyżej 250 tys. mieszkańców. Poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy przekroczyło 40 proc. tylko w Lublinie i w Białymstoku, w miastach tych niewiele stracił on do kontrkandydata.

W Irlandii w drugiej turze wyborów prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski

13.07.2020 13:07
Rafał Trzaskowski wygrał w Irlandii w drugiej turze wyborów prezydenta RP - wynika z protokołów opublikowanych w poniedziałek rano przez Państwową Komisję Wyborczą.

Georgette Mosbacher do Andrzeja Dudy: gratuluję reelekcji. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy

13.07.2020 16:15
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher pogratulowała w poniedziałek po południu reelekcji prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Nie mogę się doczekać dalszej silnej współpracy polsko-amerykańskiej - napisała ambasador USA.