Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

Kontrowersyjna sprzedaż Błoni Elekcyjnych. Jest stanowisko warszawskiego ratusza

Jedyną możliwością odzyskania przez miasto stołeczne sprzedanej przed czterema laty nieruchomości na Błoniach Elekcyjnych byłoby jej odkupienie o dewelopera – poinformował wydział prasowy ratusza. Warszawski ruch miejski - Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze - uważa, że transakcja sprzedaży odbyła się niezgodnie z prawem. W sprawę zaangażowali się też okoliczni mieszkańcy, sprzeciwiający się budowie apartamentowców na części działki.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa inwestycje deweloper Miasto Jest Nasze Rafał Trzaskowski POLSKA mazowieckie regiony

Makowski: opozycja pełni rolę statysty, który biernie przygląda się wydarzeniom na scenie politycznej

- Opozycja zajmuje się sobą, wewnętrznymi konfliktami, nie jest przygotowana na przejęcie władzy. (…) Silna opozycja zawsze jest rządzącym potrzebna. Z tym obecnie do czynienia w Polsce nie mamy - powiedział Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki opozycja Platforma Obywatelska Borys Budka Rafał Trzaskowski zjednoczona prawica

TYLKO U NAS "Trzaskowski szykuje sobie referendum odwoławcze". Śpiewak komentuje podwyżki w Warszawie

Rafał Trzaskowski w środę na konferencji prasowej oficjalnie ogłosił, że miasto zmuszone jest podnieść opłaty za wywóz śmieci, wodę, parkowanie i bilety autobusowe. By podreperować budżet, ratusz zamierza też pozbyć się niektórych warszawskich nieruchomości. - Wygląda to, jak wyprzedawanie rodowych sreber, by spłacić uzależnionego wujka, który wszystko wydaje na alkohol, hazard i zabawę, tak się zachowuje dzisiaj Rafał Trzaskowski. On woli zniszczyć wszystko - mówi Jan Śpiewak w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski Warszawa regiony reprywatyzacja nieruchomości awaria w oczyszczalni Czajka POLSKA

"Zapowiedział awarię całej Warszawy". Wiceszef MSWiA o Trzaskowskim

- Po awarii w oczyszczalni "Czajka" Rafał Trzaskowski zapowiedział wczoraj awarię całej Warszawy, prawdziwą katastrofę inwestycyjną - powiedział Błażej Poboży, wiceminister MSWiA, radny m. st. Warszawy. - Prezydent stolicy nie ma pomysłu na kryzys, jego jedynym rozwiązaniem jest sięgnięcie do kieszeni warszawiaków - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Warszawa Rafał Trzaskowski inwestycje podwyżki cen Platforma Obywatelska

Przesunięcie inwestycji i podwyżki opłat. Trzaskowski o kosztach pandemii w Warszawie

Przesunięcie szeregu inwestycji w związku z ciężką sytuacją finansową zapowiedział w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poinformował też, że w dłuższej perspektywie możliwa jest podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Stolica zwiększy także opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski opłaty parkingi parkowanie samochód podwyżki cen POLSKA regiony pandemia Koronawirus w Polsce

W Warszawie drożej za wodę, śmieci, bilety i parkowanie. Jest zapowiedź Trzaskowskiego

Prezydent Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej oficjalnie ogłosił, że miasto zmuszone jest podnieść opłaty za wywóz śmieci, wodę, rozszerzyć strefy płatnego parkowania i podnieść opłaty za parkowanie. Zapowiedział też podwyżkę cen biletów w komunikacji miejskiej. Samorząd chce również sprzedawać miejskie działki, by łatać budżet. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Warszawa samorząd opłaty POLSKA

Awaria w "Czajce". Stołeczny ratusz podał kolejne szczegóły dot. budowy rurociągu

Przecisk pod dnem Wisły będzie wykonany z rur stalowych, a jego długość wyniesie ponad 700 m. Rurociąg będzie jednym z elementów docelowego, alternatywnego układu przesyłowego - przekazał we wtorek stołeczny ratusz, odnosząc się do kwestii naprawy systemu przesyłowego ścieków do oczyszczalni "Czajka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Wisła Rafał Trzaskowski

Radny PiS: błędy ws. "Czajki" popełniono także podczas kadencji Gronkiewicz-Waltz

- Budowa "Czajki" to lata kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wtedy popełniono błędy. Nie sprawdzono wytrzymałości materiałów, wytrzymałości konstrukcji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Grodzki, radny PiS sejmiku mazowieckiego. Gościem audycji był także radny miasta Warszawa Paweł Lech. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa Wisła ekologia środowisko katastrofa ekologiczna mazowieckie regiony Antoni Trzmiel Rafał Trzaskowski Hanna Gronkiewicz-Waltz