Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

Trzaskowski narzeka na koszty Polskiego Ładu. Przemilczał jednak ważny fakt, w tle 2,4 mld zł

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że gdyby nie Polski Ład, stolica miałaby w kasie o 1,7 mld zł więcej i mogła kupić np. tysiące autobusów - przypomina portal tvp.info. Na słowa włodarza stolicy odpowiedzieli politycy obozu rządzącego, przypominając mu m.in., że miasto w znaczący sposób zwiększyło swoje dochody z podatków PIT i CIT.
Zobacz więcej na temat:  polityka Warszawa Rafał Trzaskowski POLSKA finanse podatki

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zyskuje, Koalicja Obywatelska traci. Najnowszy sondaż poparcia

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 36 proc. badanych; to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z badaniami z poprzedniego tygodnia. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. badanych (spadek o 1 punkt procentowy) - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Szymon Hołownia lewica PSL Kukiz'15 Rafał Trzaskowski Donald Tusk sondaż

"Prace zniweczone przez Hannę Gronkiewicz-Waltz". Radny PiS o odbudowie Pałacu Saskiego

- Temat jest znany w przestrzeni publicznej od lat, a tak naprawdę od dziesięcioleci, [...] nawet po wojnie były prowadzone rozważania, czy Pałac Saski również należałoby odbudować. Temat wrócił w latach 2000, ale wówczas te prace zostały całkowicie zniweczone przez Hannę Gronkiewicz-Waltz - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Michał Szpądrowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA Warszawa Pałac Saski Rafał Trzaskowski PiS Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Trzaskowski liczy się z niepowodzeniem Tuska". Prof. Chwedoruk o sytuacji w PO

- Rafał Trzaskowski, ze względu na swój wynik w wyborach prezydenckich, z perspektywy opozycji jest główną nadzieją na przywódcę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Rafał Trzaskowski liczy się ze scenariuszem niepowodzenia Donalda Tuska, skoro mówi o pełnej odpowiedzialności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Chwedoruk Magdalena Złotnicka Platforma Obywatelska Donald Tusk Rafał Trzaskowski

Zbierali podpisy Trzaskowskiemu przed ogłoszeniem daty wyborów. Zaskakująca decyzja warszawskiej prokuratury

Przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi portal tvp.info ujawnił nagranie, na którym widać, że w biurze jednej z warszawskich radnych z Koalicji Obywatelskiej zbierane są podpisy poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, umorzyła je. Radny PiS Marek Borkowski przekazał portalowi tvp.info uzasadnienie decyzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory Rafał Trzaskowski Państwowa Komisja Wyborcza prokuratura dane osobowe Platforma Obywatelska TVPinfo kampania wyborcza koalicja obywatelska opozycja

Pomoc dla Szpitala Południowego w Warszawie. Prezes NFZ: trwają rozmowy

- Trwają rozmowy dotyczące dalszej pomocy Szpitalowi Południowemu w Warszawie - zapewnił w czwartek prezes NFZ Filip Nowak. - Dyrektor oddziału wojewódzkiego jest na bieżąco w kontakcie z panią prezes, która teraz zarządza szpitalem i myślę, że możemy być spokojni, jeśli chodzi o przyszłość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Warszawa szpital narodowy fundusz zdrowia Rafał Trzaskowski Mateusz Morawiecki Adam Niedzielski COVID-19 NFZ

Stolica jest dla "lewaków"? Winnicki: pod rządami Trzaskowskiego nie ma Warszawy dla wszystkich

- Pod rządami Rafała Trzaskowskiego nie ma Warszawy dla wszystkich, jest dla lewaków - podkreślił poseł Konfederacji Robert Winnicki. Jak dodał, jego ugrupowanie domaga się, by wojewoda mazowiecki uchylił uchwałę Rady Warszawy o zakazie ruchu ciężarówek z plakatami antyaborcyjnymi w mieście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa polityka Rafał Trzaskowski Robert Winnicki

Kidawa-Błońska: wybory przewodniczącego PO odbędą się w statutowym czasie, Trzaskowski w nich wystartuje

- Na pewno Rafał Trzaskowski chce wystartować w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej - podkreśliła we wtorek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Jej zdaniem, wybory powinny odbyć się "w statutowym czasie". - Powinniśmy zastanowić się nad tym w styczniu - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Rafał Trzaskowski Donald Tusk