Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

Władze Warszawy chcą większej Strefy Czystego Transportu. Wojewoda mazowiecki: wykluczenie uderzy w najmniej zamożnych

- Ktoś, kto ma starszy samochód, bo go nie stać na lepszy, nie odwiezie swojego dziecka do szkoły. Natomiast zamożne osoby, które stać na kupno samochodu z silnikiem V8, emitujące bardzo dużo gazów cieplarnianych, będą mogły spokojnie poruszać w Strefie Czystego Transportu - mówił w Polskim Radiu 24 wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski powietrze transport POLSKA mazowieckie regiony

Brzeska "newralgiczną" ulicą Warszawy. Trzaskowski: sam po nocach się tam nie szlajam

Dla osób pracujących na zmiany i wracających do domu nocą słowa Rafała Trzaskowskiego mogą być zaskakujące. Na spotkaniu z mieszkańcami Pragi-Północ, którzy narzekali na przestępczość na ul. Brzeskiej, prezydent Warszawy powiedział: "Wiem, że jest to miejsce newralgiczne. Sam po nocach się tam nie szlajam, zdaję sobie sprawę, że sytuacja bezpieczeństwa w tym miejscu jest wyjątkowa. Policja też zdaje sobie z tego sprawę". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski samorząd służby i bezpieczeństwo policja bezpieczeństwo

"To będzie strefa wykluczenia uboższych warszawiaków". Wojewoda krytykuje rozszerzenie Strefy Czystego Transportu

"To będzie strefa wykluczenia uboższych warszawiaków. Mniej zamożni będą mieli zakaz wjazdu, zaś ci, których stać na auto za kilkaset tysięcy, będą zatruwali powietrze, jak im się żywnie podoba. Absurd i niesprawiedliwość" - napisał na platformie X wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński, komentując nowy projekt stołecznego ratusza ws. strefy czystego transportu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa polityka mazowieckie regiony Rafał Trzaskowski

Kontrowersyjne efekty remontu pl. Trzech Krzyży. Wojewoda mazowiecki: niedbałość, Warszawa zasługuje na więcej!

Plac Trzech Krzyży w Warszawie został, z miesięcznym opóźnieniem, ostatecznie oddany do użytku. Jednak to nie odnowiony plac stał się obiektem komentarzy, lecz niechlujność połączona z brakiem dbałości o szczegóły w zagospodarowaniu przestrzennym jednego z najpopularniejszych miejsc w Warszawie. W centralnym jego punkcie vis-a-vis pomnika Wincentego Witosa wykonawcy pod okiem Rafała Trzaskowskiego postawili trzy wyjątkowe szpetne skrzynki transformatorowe. Od kilku dni stały się one pośmiewiskiem odwiedzających plac ludzi. Swoją refleksją na temat niedbalstwa urzędników warszawskiego ratusza nadzorowanych przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego podzielił się we wpisie w mediach społecznościowych dr Tobiasz Bocheński, wojewoda mazowiecki. "Panie Rafale, czas wziąć się do pracy i naprawdę zacząć dbać o detale, bo Warszawa i plac Trzech Krzyży zasługują na o wiele więcej niż to, co mamy dzisiaj" - zaapelował.   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski społeczeństwo architektura historia warszawy regiony

Kosztowny remont w Warszawie. "Plac betonu", a na nim drzewa sprowadzone z Niemiec za... 14 tys. zł za sztukę

- Zależało nam na tym, by zieleń na placu Trzech Krzyży była imponująca - mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, nawiązując do nasadzeń 24 drzew - lip i głogów sprowadzonych specjalnie z Niemiec - na dopiero co wyremontowanym (i już budzącym ironiczne komentarze, o czym za chwilę) placu w sercu stolicy. Drzewa rzeczywiście mogą robić wrażenie - zwłaszcza na osobach wrażliwych na przyrodę - niemniej najbardziej imponujący wydaje się koszt tego przedsięwzięcia. Cena zakupu i trzyletniej pielęgnacji jednego drzewa to bagatela ok. 14 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Mazowsze regiony inwestycje infrastruktura remont Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski drzewa drzewo mazowieckie

Podwójne standardy warszawskiego ratusza. Antysemickie hasła to za mało, żeby rozwiązać manifestację

Antysemicki skandal podczas manifestacji w Warszawie. Stołeczny ratusz odpowiada na pytania tvp.info w sprawie incydentu, do którego doszło podczas zgromadzenia. "Nie zaszły przesłanki do wydania decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia, [...] także hasła obraźliwe czy szokujące nie muszą być same w sobie traktowane jako naruszenie pokojowego charakteru zgromadzenia" - czytamy w liście przesłanym do redakcji. Szkoda, że ratusz stosuje podwójne standardy wobec organizatorów wydarzeń w Warszawie. W przypadku Marszu Niepodległości Rafał Trzaskowski i wcześniej Hanna Gronkiewicz Waltz planowali rozwiązanie marszu, zanim się rozpoczął.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski manifestacje TVPinfo Palestyna Izrael

"Zemsta za wykrycie w ratuszu afery korupcyjnej". Minister sprawiedliwości o zapowiedziach likwidacji CBA

- Wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski chce zlikwidować CBA w zemście za wykrycie przez tę służbę ogromnej afery korupcyjnej, która cuchnie w jego gabinetach - podkreślił Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny i szef resortu sprawiedliwości odniósł się do wypowiedzi prezydenta Warszawy na temat rozwiązania biura antykorupcyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Ziobro Rafał Trzaskowski Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA

Europoseł Czarnecki: PiS będzie rozmawiał z PSL, więc Tusk będzie musiał więcej "zapłacić" ludowcom

- PiS będzie rozmawiał z PSL, więc Tusk będzie musiał więcej "zapłacić" ludowcom, np. gwarancją, że ich wspólnym kandydatem na prezydenta zostanie Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział w Parlamencie Europejskim w Strasburgu eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm wybory w Polsce Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL Platforma Obywatelska Donald Tusk Władysław Kosiniak-Kamysz Rafał Trzaskowski

SONDAŻ Wyborcy Zjednoczonej Prawicy wskazali kolejny raz Morawieckiego jako premiera. Opozycja mocno podzielona

Według wyborców Zjednoczonej Prawicy Mateusz Morawiecki powinien zostać premierem, jeśli wybory wygra Zjednoczona Prawica; gdyby wybory wygrała opozycja wyborcy partii opozycyjnych wskazali na Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Donald Tusk Mateusz Morawiecki Rafał Trzaskowski sondaż

PR24 Warszawa sparaliżowana komunikacyjnie. Alvin Gajadhur: Trzaskowski powinien wziąć korki z prowadzenia inwestycji

- Nie ma strategii rozwoju miasta, stolicy Polski (…). Takiej sytuacji w Warszawie dawno nie było. Warszawa korkuje się, brakuje miejsc parkingowych, zwęża się ulice i prowadzi nieprzemyślane remonty. Sugeruję prezydentowi Trzaskowskiemu udanie się na korepetycje do osób, które znają się na planowaniu inwestycji - mówił w Polskim Radiu 24 Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego, kandydat PiS do Senatu.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory 2023 samorząd Warszawa Alvin Gajadhur Rafał Trzaskowski regiony