X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

ANALIZA Sztab Kidawy-Błońskiej. Kim są ludzie, którzy stoją za kandydatką KO?

Europoseł PO Bartosz Arłukowicz pokieruje kampanią wyborczą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Oprócz niego w sztabie kandydatki KO na prezydenta znaleźli się m.in. Rafał Trzaskowski czy Tomasz Siemoniak. - Ten anachroniczny układ towarzyski w zestawieniu z niezbyt porywającą kandydatką nie wygląda najlepiej - ocenia politolog Artur Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska opozycja wybory prezydenckie 2020 polityka Bartosz Arłukowicz Rafał Trzaskowski Tomasz Siemoniak Borys Budka POLSKA

Trzaskowskiemu nie przeszkadza Putin w Yad Vashem: Andrzej Duda powinien tam być

- Uważam, że prezydent Andrzej Duda powinien być obecny podczas uroczystości w Jerozolimie, nawet jeśli nie mógłby zabrać głosu. Jego nieobecność może się skończyć ze szkodą dla polskiej racji stanu - ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Organizację tego wydarzenia skrytykowali m.in. Szewach Weiss, Jonny Daniels i Forum Żydów Polskich. Polski prezydent zdecydował, że nie weźmie udziału w tych uroczystościach, gdyż organizatorzy nie zgodzili się, by mógł podczas nich przemówić, w przeciwieństwie do m.in. Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Andrzej Duda Izrael Holokaust

Trzaskowski chce w Warszawie ulicy Adamowicza. Oskarżenia o partyjniactwo

Jedna z alei w stołecznym Śródmieściu ma nosić imię zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podaje "Gazeta Wyborcza". W Warszawie imię patrona nadaje się jednak nie wcześniej niż pięć lat po jego śmierci. Rafał Trzaskowski chce ten czas skrócić. Takiego upamiętnienia nie doczekał się prezydent Lech Kaczyński, w latach 2002-2005 prezydent stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa Rafał Trzaskowski dekomunizacja mazowieckie

Radny PiS: Trzaskowski prowadzi własną politykę zagraniczną

Prezydent Warszawy podpisał - wraz z burmistrzami stolic krajów wyszehradzkich - wspólną deklarację, z której wynika między innymi chęć dysponowania funduszami europejskimi z pominięciem rządu. - Ta inicjatywa nosi znamiona prowadzenia niezależnej od rządu polityki zagranicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Figura, radny Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Rady Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki PiS Rafał Trzaskowski Warszawa fundusze europejskie fundusze unijne regiony mazowieckie

Podwyżka opłat za wywóz śmieci. Radny PiS: to wynik dyrektyw europejskich

– Umowa partnerstwa, która obligowała nas do pewnych działań, zmusiła Polskę do odpowiednich poziomów recyklingu. Stąd wziął się cały problem związany z podwyżką za wywóz śmieci – mówił w "Pulsie Trójki" Piotr Szyszko, radny Prawa i Sprawiedliwości. Innego zdania był jednak Paweł Sawicki, radny z klubu Platforma Obywatelska-Nowoczesna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Warszawa Rafał Trzaskowski Mariusz Krzemiński Paweł Sawicki Platforma Obywatelska PiS

FELIETON 300 procent Trzaskowskiego

Drastyczne podwyżki opłat za wywóz odpadów, sięgające nawet 300 proc. – to prezent na nowy rok jaki szykują swoim mieszkańcom liczne samorządy, w tym miasto stołeczne Warszawa. Chciałoby się powiedzieć, że to prezent świąteczny, ale akurat w Warszawie rada miejska nie chce łamać się opłatkiem. Warszawiakom trzystu procentowe podwyżki, jak i inne nieszczęścia w przeszłości, przyniesie więc Dziadek Mróz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Warszawa miłosz manasterski miasto ekologia segregacja śmieci

Wyższe dochody Warszawy w 2020 roku, choć budżet "bardzo trudny"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezentując założenia na 2020 rok przychodów i wydatków stolicy, zapowiadał, że budżet będzie "bardzo trudny". Wynika to z nadmiernego obciążenia samorządów kosztami reformy edukacji oraz zmianami w przepisach o segregacji odpadów. Z powodu niedostatecznych środków w przyszłym roku zamrożone zostaną inwestycje: praski odcinek obwodnicy śródmiejskiej oraz przedłużenie Trasy Świętokrzyskiej.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa budżet Rafał Trzaskowski