Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

"Nowoczesna ma się dobrze, nie ma żadnej wasalizacji"

- Bywały czasy lepsze, ale raczej średnia sondażowa daje nam mniej więcej w okolicach tego wyniku, z którym weszliśmy do parlamentu. Podjęliśmy decyzję o współpracy w samorządach z Platformą Obywatelską, mam nadzieję, że z innymi partiami też, ale to w najmniejszym stopniu nie oznacza tego, że znikamy ze sceny politycznej - wręcz przeciwnie - powiedział w Jedynce Paweł Rabiej z Nowoczesnej, kandydat na wiceprezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Paweł Rabiej Nowoczesna Platforma Obywatelska Warszawa Rafał Trzaskowski wybory samorządowe

Prezydent Warszawy? "Jestem skupiony na pracy w KPRM"

– W tej chwili jestem skupiony na pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Polityk Prawa i Sprawiedliwości, obok Patryka Jakiego, jest typowany na kandydata Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach prezydenckich w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Dworczyk wybory samorządowe Warszawa PiS Prawo i Sprawiedliwość Patryk Jaki POLSKA Rafał Trzaskowski

Patryk Jaki. Może przekonać niezdecydowanych warszawiaków

- Patryk Jaki to kandydat, który budzi dość duże emocje, ale równocześnie ma potencjał do zdobycia elektoratu, który się waha. Jest konkretny, kojarzony z komisją ds. reprywatyzacji i bezkompromisowością w komunikacji – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski (DoRzeczy, Wirtualna Polska). Gość skomentował także medialne doniesienia o innym ewentualnym kandydacie PiS - Michale Dworczyku oraz oceniła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego z PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Warszawa Patryk Jaki Rafał Trzaskowski Michał Dworczyk Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Anna Siarkowska o zwołaniu pierwszego posiedzenia nowej KRS

Prezes Sądu Najwyższego sędzia Małgorzata Gersdorf nie zwoła posiedzenia nowej Krajowej Rady Sądownictwa. W związku z tym PiS chce zmienić prawo tak, by to prezes Trybunału Konstytucyjnego zwoływał KRS. Sprawę komentowała w audycji 24 Pytania Anna Siarkowska z Partii Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Partia Republikańska Trybunał Konstytucyjny Krajowa Rada Sądownictwa Małgorzata Gersdorf Prawo i Sprawiedliwość Michał Dworczyk Rafał Trzaskowski Warszawa Stanisław Karczewski Sąd Najwyższy

Michał Dzięba o kulisach rządów Platformy Obywatelskiej

Były członek gabinetu ministra skarbu Aleksandra Grada Michał Dzięba złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata na prezydenta Warszawy, posła PO Rafała Trzaskowskiego. Zarzuca mu przyjęcie 150 tys. zł od lobbysty na nielegalne finansowanie kampanii wyborczej do europarlamentu w 2009 roku. O wspólnych interesach z politykami PO Michał Dzięba mówił w audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Piotr Nisztor Donald Tusk Aleksander Grad

"Działania Michała Dzięby są nastawione na wywołanie burzy"

Michał Dzięba, były współpracownik Rafała Trzaskowskiego – dziś kandydata na prezydenta Warszawy – zarzucił mu przyjęcie pieniędzy na nielegalne finansowanie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego i m.in. zażywanie narkotyków. Odniósł się do tego w audycji 24 Pytania senator PO Waldemar Sługocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Warszawa

Paweł Grabowski: poseł Misiło przekroczył granice logiki

"Skończył się już czas pobłażania na tego typu sformułowania i będę kierował sprawę do sądu, nie zażywam żadnych narkotyków" - powiedział były rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz, odnosząc się do wypowiedzi Piotra Misiło (Nowoczesna). Misiło powiedział w TVP Info, że złożył "interpelację do MON o udostępnienie transakcji z kart kredytowych, żeby sprawdzić, czy b. szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej Misiewicz nie płacił nimi np. za narkotyki". O sprawie mówił w audycji 24 Pytania Paweł Grabowski z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Nowoczesna sondaże sondaż Rafał Trzaskowski

Pomnik ofiar powinien powstać tuż po katastrofie smoleńskiej

- Jestem zwolennikiem budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Monument powinien powstać tuż po katastrofie – nie powstał i obwiniam za to władze Warszawy. Teraz wojewoda z pominięciem prawa i gwałtem na warszawiakach stawia pomnik. Jeśli to upamiętnienie tam powstanie, to będzie tworzyło złą atmosferę. Ofiary katastrofy na to nie zasługują – powiedział w audycji 24 Pytania Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Warszawa Paweł Rabiej katastrofa w Smoleńsku IPN Holokaust Rafał Trzaskowski Mieszkanie Plus Hanna Gronkiewicz-Waltz Lech Kaczyński

Lubnauer: porozumienie Nowoczesna-PO nie jest odwołane

Na tę chwilę porozumienie pomiędzy Nowoczesną a PO, w sprawie poparcia Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest odwołane - oświadczyła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer po spotkaniu z liderem PO Grzegorzem Schetyną. W Polskim Radiu 24 o koontrowersjach wokół reprywatyzacji, a także nt. negocjacji o koalicji PO-Nowoczesna w wyborach samorządowych mówili Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej o Karol Gac z DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Hanna Gronkiewicz-Waltz Platforma Obywatelska Nowoczesna reprywatyzacja Warszawa Rafał Trzaskowski

"Trzaskowski musi odcinać się od Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Jednym z wydarzeń mijającego tygodnia było przedstawienie Rafała Trzaskowskiego jako wspólnego kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmowa Michała Wróblewskiego z Faktu, Karola Gaca z DoRzeczy.pl i Klaudii Dadury z Gazety Polskiej Codziennie. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Paweł Rabiej Ryszard Petru

Wybory lidera Nowoczesnej. "Zagłosuję na Ryszarda Petru"

Rafał Trzaskowski jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy, natomiast Paweł Rabiej na wiceprezydenta. – Rafał Trzaskowski to polityk dojrzały, wszechstronnie skonstruowany. Natomiast Paweł Rabiej to osoba, która ma wszelkie kompetencje do tego, by być świetnym wiceprezydentem. Fakt, że opozycja się jednoczy to efekt uboczny wprowadzanej przez PiS ordynacji wyborczej – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Witold Zembaczyński Ryszard Petru Warszawa Paweł Rabiej Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość

"Jako wiceprzewodniczący klubu czuję się niezręcznie"

– Jesteśmy drużyną. Ale drużyna to jeszcze nie zespół – mówił w Rozmowie PR24 Piotr Misiło. Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Nowoczesnej, a także kandydat na szefa tej partii, przyznał na naszej antenie, że nie wiedział o tym, że Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Warszawa POLSKA

Zjednoczenie opozycji? „Raczej PO wchłania Nowoczesną”

Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Paweł Rabiej, który miał walczyć o władzę w stolicy z ramienia partii Ryszarda Petru, ma - w przypadku zwycięstwa przedstawiciela PO - objąć fotel wiceprezydenta miasta. W Polskim Radiu 24 komentarz Krzysztofa Losza z Naszego Dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Hanna Gronkiewicz-Waltz