Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

Lubnauer: porozumienie Nowoczesna-PO nie jest odwołane

Na tę chwilę porozumienie pomiędzy Nowoczesną a PO, w sprawie poparcia Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest odwołane - oświadczyła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer po spotkaniu z liderem PO Grzegorzem Schetyną. W Polskim Radiu 24 o koontrowersjach wokół reprywatyzacji, a także nt. negocjacji o koalicji PO-Nowoczesna w wyborach samorządowych mówili Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej o Karol Gac z DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Hanna Gronkiewicz-Waltz Platforma Obywatelska Nowoczesna reprywatyzacja Warszawa Rafał Trzaskowski

"Trzaskowski musi odcinać się od Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Jednym z wydarzeń mijającego tygodnia było przedstawienie Rafała Trzaskowskiego jako wspólnego kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmowa Michała Wróblewskiego z Faktu, Karola Gaca z DoRzeczy.pl i Klaudii Dadury z Gazety Polskiej Codziennie. 
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Paweł Rabiej Ryszard Petru

Wybory lidera Nowoczesnej. "Zagłosuję na Ryszarda Petru"

Rafał Trzaskowski jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy, natomiast Paweł Rabiej na wiceprezydenta. – Rafał Trzaskowski to polityk dojrzały, wszechstronnie skonstruowany. Natomiast Paweł Rabiej to osoba, która ma wszelkie kompetencje do tego, by być świetnym wiceprezydentem. Fakt, że opozycja się jednoczy to efekt uboczny wprowadzanej przez PiS ordynacji wyborczej – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Witold Zembaczyński Ryszard Petru Warszawa Paweł Rabiej Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość

"Jako wiceprzewodniczący klubu czuję się niezręcznie"

– Jesteśmy drużyną. Ale drużyna to jeszcze nie zespół – mówił w Rozmowie PR24 Piotr Misiło. Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Nowoczesnej, a także kandydat na szefa tej partii, przyznał na naszej antenie, że nie wiedział o tym, że Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Warszawa POLSKA

Zjednoczenie opozycji? „Raczej PO wchłania Nowoczesną”

Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Paweł Rabiej, który miał walczyć o władzę w stolicy z ramienia partii Ryszarda Petru, ma - w przypadku zwycięstwa przedstawiciela PO - objąć fotel wiceprezydenta miasta. W Polskim Radiu 24 komentarz Krzysztofa Losza z Naszego Dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Hanna Gronkiewicz-Waltz

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

Poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy; członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy. – To oznacza, że walka będzie jeszcze trudniejsza dla kontrkandydata PiS-u, niezależnie czy będzie nim Patryk Jaki, czy Stanisław Karczewski – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Nowoczesna Hanna Gronkiewicz-Waltz samorząd

"W Warszawie jest kłopot, to kłopot ostatnich 27 lat"

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił drugą grzywnę w wysokości 3 tys. zł, nałożoną na  Hannę Gronkiewicz-Waltz przez komisję weryfikacyjną za nieusprawiedliwione niestawiennictwo. O sytuacji prezydent Warszawy oraz o wyborach samorządowych w 2018 roku mówiła w audycji 24 Pytania posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja Rafał Trzaskowski Parlament Europejski POLSKA

„Przyczyną problemów Nowoczesnej nie jest Schetyna”

- Pół roku po wyborach parlamentarnych mówiło się, że to do Nowoczesnej orbitować będą posłowie PO. Nastąpił jednak szereg wydarzeń - m.in. wyjazd szefa tego ugrupowania Ryszarda Petru na Maderę w czasie gdy twierdził, że w Polsce zagrożona jest demokracja - i zaczął się zjazd sondażowy. Partii nie pomagają kolejne lapsusy językowe lidera. To, co dzieje się w tej chwili wokół wyborów na prezydenta Warszawy, jest naturalną konsekwencją – powiedział w Debacie Poranka Michał Rachoń z TVP Info. Gościem Polskiego Radia 24 był także Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Nowoczesna Platforma Obywatelska Michał Rachoń Rafał Trzaskowski Warszawa wybory samorządowe Grzegorz Schetyna

"Cel Grzegorza Schetyny jest jasny - zniszczyć konkurencję"

- Rozmowy z Platformą Obywatelska idą jak po grudzie. Mamy poczucie, że cel Grzegorza Schetyny jest jasny - zniszczyć konkurencję. Niech na to nie liczy – powiedziała w audycji 24 Pytania Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Odniosła się także m.in. do przyszłorocznych wyborów na prezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Nowoczesna Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna wybory samorządowe Warszawa Paweł Rabiej Rafał Trzaskowski