Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

"Miała być Warszawa dla wszystkich, jest - dla wybranych". Krajewski o polityce Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski koncentruje się na sporach światopoglądowych, wchodzi w konflikty ze środowiskami prawicowymi. Obiecywał Warszawę dla wszystkich, a teraz, pod jego rządami, jest Warszawa dla wybranych - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Jarosław Krajewski Polskie Radio 24 regiony Warszawa mazowieckie Rafał Trzaskowski

PR24 Konflikt Trzaskowski - Tusk? Prof. Młyńczyk: prezydent Warszawy usunął się w cień, ale nie chce tam pozostać

- W PO do czasu powrotu Donalda Tuska był problem przywództwa. Ten powrót miał to zmienić. Teraz okazuje, się, że Rafał Trzaskowski nominalnie usunął się w cień, natomiast w tym cieniu niekoniecznie chce cały czas przebywać. Myśli o szerszej perspektywie - i obozu, i swojej przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog (UW).
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Donald Tusk polityka POLSKA Mirosław Skowron Polskie Radio 24

Fundacja Adenauera wesprze Campus Polska. Halicki: od strony organizacyjnej nic się nie zmieniło

- Fundacja Adenauera finansowała Campus Polska w zeszłym roku. Nie mam wątpliwości, że tak samo będzie w tym roku. Obecni będą też przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej, są wśród zaproszonych gości. Mówienie, że ktoś gdzieś dzwonił, żeby czegoś zakazać, jest śmieszne - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PO Andrzej Halicki. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka

Trzaskowski zakaże Marszu Powstania Warszawskiego? Do sądowej batalii włączyła się prokuratura

Choć początkowo Sąd Okręgowy odrzucił odwołanie Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego, to już Sąd Apelacyjny przyznał rację prezydentowi stolicy. Teraz do sprawy włączyła się Prokuratura Regionalna w Warszawie, która będzie walczyła o to, by wydarzenie miało charakter cykliczny - podaje portal wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie sąd regiony Rafał Trzaskowski Powstanie Warszawskie

Szorstka przyjaźń Trzaskowski-Tusk. Kosiński: lider może być tylko jeden

- Ego Trzaskowskiego wyrasta ponad prezydenturę Warszawy. Pokazał, że sięga wyżej startując w wyborach prezydenckich. Jeśli chce być przywódcą, to musi swojego konkurenta pokonać, wykosić go. Tak robił zresztą Donald Tusk. Trzaskowski ma ambicje, a Tusk to dostrzega - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Donald Tusk POLSKA polityka

"Był asfalt, jest beton - gratulacje". Internauci krytykują nowy plac w Warszawie

"Był asfalt, jest beton. Gratulacje" - tak odpowiedzieli warszawiacy na zmiany, jakie zaprowadzono na placu Pięciu Rogów. Po tym, jak Rafał Trzaskowski otworzył wyremontowany plac, którego remont miał pochłonąć 19 mln, zamiast oczekiwanych zachwytów pojawiły się głosy niezadowolenia - głównie z powodu wszechobecnej "betonozy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski społeczeństwo

Gdzie w Warszawie znajdują się schrony? Po tej odpowiedzi ratusza trudno czuć się bezpiecznie

Gdzie w stolicy znajdują się schrony przeciwlotnicze, w jakim są stanie, czy są konserwowane? Takie pytania do stołecznego ratusza skierował portal tvp.info. W odpowiedzi urzędnicy przyznali, że Warszawa... nie zajmuje się takimi sprawami. Beztroska podległego Rafałowi Trzaskowskiemu ratusza, prezentowana w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą i wymierzonych w Polskę za pośrednictwem rosyjskich propagandystów pogróżek, jest zadziwiająca i jednocześnie niepokojąca. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Warszawa Rafał Trzaskowski mazowieckie regiony bezpieczeństwo

Dr Krzysztof Kawęcki: mamy do czynienia z dekompozycją opozycji

- Propozycja pilotażowego programu czterodniowego tygodnia pracy jest po prostu niewiarygodna, szczególnie po tym jak PO podwyższyła wiek emerytalny i głosowała za odrzuceniem wolnych niedziel w handlu. Ta propozycja to poczucie bezradności - tak o pomyśle Donalda Tuska mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Donald Tusk Szymon Hołownia Rafał Trzaskowski Polskie Stronnictwo Ludowe Polska 2050

Afera pedofilska w Warszawie. Radni PiS naciskają na Trzaskowskiego. Domagają się szczegółowej kontroli

Radni PiS z Targówka złożyli w ratuszu pismo z apelem do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w którem domagają się drobiazgowej kontroli w domu kultury "Świt". Ma to związek z zatrzymaniem, pod zarzutem obcowania płciowego z nieletnią, 50-letniego Roberta K., prowadzącego Wioskę Archeologii Żywej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa pedofilia Rafał Trzaskowski

"Betonoza" za 20 mln zł. Stołeczny ratusz w ogniu krytyki po otwarciu Placu Pięciu Rogów

We wtorek otwarto w Warszawie przebudowany plac Pięciu Rogów. Mieszkańcy i aktywiści krytykują jego wygląd. - Tam jest mnóstwo betonu. (...) Wycięli mnóstwo drzew przy budowie tego wszystkiego i nie posadzili żadnych na zmianę - powiedział PAP Jan Śpiewak. Ruch Miasto Jest Nasze zamieścił zdjęcia znajdujących się na placu samochodów. "Nowy Plac Warszawy już jest parkingiem" - skomentowano.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski POLSKA regiony mazowieckie

Polityczny weekend. Dr hab. Sebastian Gajewski: coraz wyraźniej widać, jaka czeka nas kampania

- Oba te wystąpienia pokazują strategię, którą próbują obierać dwie największe formacje polityczne w naszym kraju. W tym sensie stanowią one zapowiedź tego, jak ta prekampania, czy już kampania wyborcza, będzie wyglądać w najbliższych miesiącach - mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego). Gośćmi "Debaty poranka" byli też Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Donald Tusk wybory parlamentarne Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Mirosław Skowron Jarosław Kaczyński PiS

Trzaskowski atakuje PiS. Szpądrowski: niech zacznie od swoich niedokończonych inwestycji

- To ciekawe zarzuty prezydenta Trzaskowskiego w obliczu tego, że jest wiele niedokończonych inwestycji, nawet tych, które w pierwszej swojej kampanii obiecywała Hanna Gronkiewicz-Waltz, jak m.in. obwodnica śródmiejska - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski (PiS).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Donald Tusk wybory parlamentarne Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Magdalena Złotnicka

Walka z inflacją. Premier Morawiecki: obniżamy podatki, by w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy

Premier Matusz Morawiecki odniósł się do wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który skrytykował obniżkę podatków. - Obniżamy podatki, i to nie pierwszy raz, po to, by w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy. To bardzo potrzebne w czasie kiedy szaleje inflacja - mówił szef rządu, dodając, że nie rozumie stanowiska włodarza stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA premier podatki Mateusz Morawiecki Rafał Trzaskowski Warszawa inflacja