X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rafał Trzaskowski

Nowe sondaże nt. wyborów w Warszawie. Jaki dogoni Trzaskowskiego?

- Walczymy, by Warszawę wyrwać z rąk mafii reprywatyzacyjnej; sondaże pokazują, że to się opłaca - tak Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica) skomentował najnowsze sondaże poparcia. Rafał Trzaskowski (PO i N), ocenił z kolei, że wyniki sondaży pokazują, iż kampania Jakiego "zupełnie wyhamowała". Badanie CBM Indicator wskazuje, że kandydat ZP traci już tylko 6 pkt. proc. do byłego wiceszefa MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Patryk Jaki Warszawa wybory samorządowe

PO nie chciała przyjmować uchodźców? "To bzdura"

Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, który kandyduje z ramienia PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, rząd Ewy Kopacz sprzeciwiał się stałej relokacji uchodźców. Co innego mówili jednak politycy PO w 2015 r. - Trzaskowski jeszcze jak rządziła Platforma, nie tylko chciał przyjmować uchodźców, ale groził Polsce karami z UE, jeśli ich nie przyjmiemy - mówi nam Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski uchodźcy migracja polityka TYLKO U NAS

"Przegrana Trzaskowskiego w Warszawie będzie klęską PO"

Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, w największych miastach poszczególni kandydaci już walczą o głosy mieszkańców. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o tym, którzy politycy mogą liczyć na zwycięstwo w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku, mówili Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej", Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy" i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski Paweł Adamowicz Eliza Olczyk samorząd Michał Kolanko Wojciech Wybranowski polityka wybory samorządowe

"Styl kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego jest fatalny"

– Kampania Rafała Trzaskowskiego od początku budzi wielkie wątpliwości – ocenił w Debacie Dnia Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego, odnosząc się do spotkania kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy ze "zwykłym" mieszkańcem Warszawy, którym miał być działacz młodzieżówki PO. Gościem Polskiego Radia 24 był również Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski polityka Platforma Obywatelska kampania wyborcza

Publicyści o słowach polityków PO o "zamrożeniu" funduszy z UE

– To był polityczny błąd – tak słowa polityków Platformy Obywatelskiej ocenił w Debacie Mirosław Skowron z "Super Expressu". Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski zasugerowali, że ze względu na łamanie praworządności przez rząd PiS, środki z UE, które miałyby trafić nad Wisłę, zostaną zamrożone. W Polskim Radiu 24 również komentarz Jacka Liziniewicza z "Gazety Polskiej Codziennie" i Patryka Słowika z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 budżet unijny budżet UE 2021-2027 Unia Europejska Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski

Wybory samorządowe. Czy to już kampania?

Wybory samorządowe będą ważną próbą dla polityków i zdecydują o dalszym losie Polski. Pierwsza tura odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Kampania wyborcza powinna rozpocząć się w dniu zarządzenia wyborów przez PKW, jednak niektórym kandydatom zarzuca się jej przedwczesne prowadzenie. Na ten temat dyskutowali Goście Polskiego Radia 24: Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Tomasz Łysakowski (psycholog społeczny).
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe Patryk Jaki Rafał Trzaskowski Warszawa debata

"Rafał Trzaskowski nie dysponuje zmysłem propaństwowym"

– Rafał Trzaskowski wskazał kolejną dziedzinę, o której nie ma pojęcia – ocenił Miłosz Lodowski z portalu rebelya.pl. Wiele dyskusji wzbudziły słowa kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, który uznał, że w Polsce nie jest potrzebny Centralny Port Komunikacyjny, bo Niemcy budują w Berlinie inne duże lotnisko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Niemcy centralny port komunikacyjny transport

"Trzaskowskiemu trudno zakwestionować związki z ratuszem"

Na środowej rozprawie Komisja weryfikacyjna wróciła m.in. do sprawy Noakowskiego 16, nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Były urzędnik BGN Marek Dębski zapewniał, że jego notatka służbowa z 2008 dotycząca Noakowskiego 16 nie miała wpływu na przyznany mu awans i nagrody. O reprywatyzacji w Warszawie mówili w audycji Debata Dnia Marek Król („Sieci”) i Zbigniew Parafianowicz („Dziennik Gazeta Prawna”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Król Rafał Trzaskowski