X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Irlandii w drugiej turze wyborów prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski

13.07.2020 13:07
Rafał Trzaskowski wygrał w Irlandii w drugiej turze wyborów prezydenta RP - wynika z protokołów opublikowanych w poniedziałek rano przez Państwową Komisję Wyborczą.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiPAP/Radek Pietruszka

W Irlandii oddano 24 007 ważnych głosów, z czego Trzaskowski uzyskał 18 503, co stanowi 77,07 proc., a ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda - 5504, czyli 22,93 proc. W każdym z trzech utworzonych w tym kraju obwodów do głosowania różnica głosów między nimi była podobna do ogólnej.

Na terytorium Irlandii wybory prezydenta RP odbywały się tylko korespondencyjnie. Do wyborców, którzy się zarejestrowali, wysłano 29 117 pakietów wyborczych. W terminie odesłanych zostało 25 322 z nich, co oznacza, że 1315 głosów było nie mogło zostać uwzględnionych z powodu braku podpisanego oświadczenia o osobistym i tajnym głosowaniu, niezaklejonej koperty bądź postawienia znaku X przy więcej niż jednym nazwisku lub niepostawienia go wcale. 

W Polsce podano niemal oficjalne wyniki: Andrzej Duda 51,21 - Rafał Trzaskowski 48,79 proc. głosów.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Zobacz więcej na temat: Polonia Irlandia

Szef litewskiego MSZ liczy po wyborach w Polsce na utrzymanie jakości współpracy

13.07.2020 14:00
Litwa po wyborach prezydenckich w Polsce na nadzieję na utrzymanie dotychczasowej intensywności i jakości współpracy – powiedział w poniedziałek litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkeviczius.

Warszawa, Poznań, Kraków czy Gdańsk. Trzaskowski wygrał we wszystkich dużych miastach

13.07.2020 13:25
- Kandydat KO Rafał Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich wygrał we wszystkich 11 dużych miastach liczących powyżej 250 tys. mieszkańców. Poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy przekroczyło 40 proc. tylko w Lublinie i w Białymstoku, w miastach tych niewiele stracił on do kontrkandydata.

Ukraińska prasa: druga tura wyborów w Polsce najbardziej intrygująca w historii

13.07.2020 17:50
Druga tura wyborów prezydenckich w Polsce była najbardziej nieprzewidywalną i intrygującą w historii kraju - ocenia w poniedziałek ukraiński portal Dzerkało Tyżnia. Portal zauważa, że dla Platformy Obywatelskiej to piąte przegrane wybory z rzędu. Z kolei ukraiński portal Europejska Prawda pisze, że wybory prezydenckie ostatecznie podzieliły Polskę na pół.