X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie Radio przygotowało specjalny album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę"

30.07.2020 09:16
Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej Polskie Radio przygotowało specjalny dwupłytowy album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę". Znalazły się na nim bezcenne wspomnienia uczestników wydarzeń z 1920 roku oraz znaczące historycznie wystąpienia okolicznościowe związane z Bitwą Warszawską - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Audio
  • W wydawnictwie znalazły się bezcenne wspomnienia uczestników wydarzeń z 1920 roku oraz znaczące historycznie wystąpienia okolicznościowe związane z Bitwą Warszawską - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska (IAR)
Ekskluzywny album rocznicowy Polskiego Radia na stulecie Bitwy Warszawskiej
Ekskluzywny album rocznicowy Polskiego Radia na stulecie Bitwy Warszawskiej Polskie Radio/mat. prasowe

Jak dodała dr Agnieszka Kamińska, klamrą spinającą część historyczną wydawnictwa są fragmenty przemówień generała Władysława Andersa, prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2007 roku wygłoszone z okazji kolejnej rocznicy bitwy, a także słowa Jana Pawła II.

Album zawiera również unikatowe nagrania pieśni żołnierskich, a także nagrodzone w konkursie Programu Pierwszego i Teatru Polskiego Radia słuchowisko historyczne "Ryngraf", do którego scenariusz napisał Jarosław Jakubowski.

Warstwę wizualną wydawnictwa tworzy zamieszczona na przeszło stu dwudziestu stronach opowieść o Bitwie Warszawskiej. Znalazły się tu zdjęcia dokumentujące frontową codzienność i reprodukcje słynnych obrazów, dla których Bitwa stała się inspiracją, a także kolekcje plakatów wojennych oraz wycinków z prasy ukazującej się w latach 1920-1921.

Album będzie dostępny od 7 sierpnia na sklep.polskieradio.pl. Patronat nad wydawnictwem "1920. Bitwa, która ocaliła Europę" objęła Rada Mediów Narodowych.

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: bitwa warszawska Polskie Radio

"Zachować pamięć". Śladami polskiego dziedzictwa na Wschodzie

29.07.2020 09:00
Celem projektu, który powstaje we współpracy z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie, jest opisanie i promocja historycznego dziedzictwa polskiego na Wschodzie. Uświadomienie Polakom poza granicami, że warto dbać o kulturową spuściznę  na dawnych Kresach Polski. Chcemy także pokazać ludzi i instytucje, które przyczyniają się do zachowania kulturowego dziedzictwa na Wschodzie.

Kamieniec Podolski - niezwyciężona twierdza, miasto wielu kultur i religii

31.07.2020 09:15
W audycji z cyklu "Śladami polskiego dziedzictwa na Wschodzie", powstającego we współpracy z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie, przypominamy dawną świetność wojskowej warowni, która przez wieki opierała się przed atakami Kozaków, Tatarów i Turków, w której do dziś można znaleźć polskie ślady.

Ukraina: młodzież poznaje przedwojenne tradycje turystyczne Karpat Wschodnich

29.07.2020 13:18
Ze względu na trwającą pandemię dopiero pod koniec lipca udało się rozpocząć sezon górski w Karpatach Wschodnich. Po raz pierwszy w tym roku grupa młodzieży polskiego pochodzenia ze Lwowa i Stanisławowa (obecnie Iwano-Frankiwsk), udała się pieszo na najwyższy szczyt Gorganów - Wielką Sywulę (1836 m) Następnego dnia uczestnicy wyprawy spłynęli kajakami i pontonami po Dniestrze na odcinku Petriw – Rakowiec.