X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zmiany w dostawie szczepionek Pfizera. Jak wpłyną na system szczepień w Polsce?

17.01.2021 13:43
Jeśli deklaracje Pfizera, dotyczące zmian w dostawie szczepionek się sprawdzą, nie będzie większych zawirowań w Narodowym Programie Szczepień - powiedział w niedzielę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Szczepienia przeciw COVID-19 w Gdańsku
Szczepienia przeciw COVID-19 w GdańskuMirosław Pieslak/Forum

W piątek koncerny farmaceutyczne Pfizer i BioNTech podały, że opracowały plan, który pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych w Europie i zapewni znacznie więcej dawek szczepionki przeciw Covid w drugim kwartale. - Aby to osiągnąć, konieczne są teraz pewne modyfikacje procesów produkcyjnych. W rezultacie w naszym zakładzie w Puurs w Belgii nastąpi tymczasowe zmniejszenie liczby dawek dostarczanych w nadchodzącym tygodniu. Wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej począwszy od 25 stycznia, a dostawy zostaną zwiększone począwszy od 15 lutego - poinformowały firmy w komunikacie.

Do sprawy odniósł się w niedzielę Michał Dworczyk na antenie Telewizji Republika. - Na razie opieramy się wyłącznie na informacjach przekazanych ustnie i komunikatach medialnych, do końca weekendu usłyszeliśmy, że firma Pfizer prześle zaktualizowane harmonogramy dostaw, gdzie będą określone daty i wielkości dostaw szczepionki firmy Pfizer i dopiero po tym będziemy mogli ostatecznie podjąć decyzje co do naszych działań - podkreślił.

Co z drugą dawka dla już zaszczepionych?

- Na razie wychodzimy z założenia, że te deklaracje się sprawdzą i gdyby tak się stało, na co liczymy, to zaburzenia naszego harmonogramu szczepień nie byłyby duże. Nie miałoby to żadnego wpływu na rozpoczęcie szczepień seniorów powyżej 70. roku życia - dodał.

Dworczyk przypomniał, że start szczepień populacyjnych planowany jest na 25 stycznia. - Oczywiście mamy zabezpieczone szczepionki na wszystkie drugie dawki - zaznaczył.

Poinformował, że "jedyną zmianą byłoby przesunięcie o kilka dni szczepień osób z grupy zero, czyli pracowników podmiotów leczniczych". - Ale nadrobilibyśmy to w kolejnych tygodniach" - wyjaśnił. "W związku z tym czekamy na potwierdzenie tych informacji otrzymanych ustnie i jeżeli one by się pokrywały z tym co Pfizer zapowiadał w komunikatach medialnych, to nie spowodowałoby to większych zawirowań w Narodowym Programie Szczepień - powiedział Dworczyk.


PAP/dad

"New York Times" wymienia Polskę wśród krajów, które najhojniej wsparły artystów w czasie pandemii

17.01.2021 10:06
"New York Times" wymienia Polskę wśród 8 krajów (w tym czterech europejskich), które najhojniej wsparły artystów i ludzi kultury podczas pandemii COVID-19 - podało w niedzielę MKiDN na swojej stronie.

Nie tylko Grupa Ładosia. Konsulat RP w Hawanie pomagał Żydom w ucieczce z okupowanej Europy

17.01.2021 10:39
Konsulat RP w Hawanie na Kubie w okresie Holokaustu pomagał w ucieczce z okupowanej Europy polskim obywatelom pochodzenia żydowskiego. Działalność ta odbywała się w ramach nakreślonej w Londynie polityki rządu polskiego - ustaliła dr Alicja Gontarek z Biura Badań Historycznych IPN.

Gerhard Schroeder w "Spieglu" krytykuje Polskę, usprawiedliwia Putina

17.01.2021 10:53
"Spójrzcie na Polskę i Węgry. Czy to wciąż demokracje, czy coraz bardziej autorytarne państwa?" - mówi były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder w wywiadzie dla tygodnika "Spiegel". W tej samej rozmowie szuka usprawiedliwienia dla zajęcia przez Moskwę Krymu i odmawia skrytykowania Putina.