X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Swiatłana Cichanouska apeluje do głodujących na Białorusi o nienarażanie życia

14.03.2021 20:16
Liderka białoruskiej opozycji wezwała przetrzymywanych w aresztach uczestników protestów o przerwanie głodówki. Swiatłana Cichanouska w krótkim filmie wyłożonym w internecie apeluje do nich, aby nie narażali życia.
Audio
  • Białoruś: Swiatłana Cichanouska apeluje do głodujących o nienarażanie życia. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana Cichanouskamartinbertrand.fr / Shutterstock.com

Z informacji białoruskich mediów wynika, że w aresztach głodówkę protestacyjną prowadzą co najmniej trzy osoby związane z powyborczymi protestami opozycji. To bloger Ihar Łosik, aktywista opozycji Dźmitry Furmanau oraz Igor Bancer, muzyk rockowy i polski działacz z Grodna.

Swiatłana Cichanouska w apelu podkreśliła, że głodujący ryzykują swoim życiem. - Jako człowiek, matka i żona proszę was o wstrzymanie głodówki. Wy jesteście potrzebni bliskim, rodzicom i dzieciom. Wy jesteście potrzebni Białorusi - powiedziała Cichanouska.

Przebywająca na emigracji liderka białoruskiej opozycji zapewniła, że sytuację ludzi przetrzymywanych w aresztach i koloniach karnych porusza na wszelkich międzynarodowych spotkaniach, w których uczestniczy.

IAR/dad

Białoruś: grupa rosyjskich komandosów weźmie udział w manewrach z białoruskim wojskiem

14.03.2021 16:32
Grupa rosyjskich żołnierzy wojsk desantowych weźmie udział w manewrach z białoruskimi wojskowymi. Komandosi przyjechali już na miejsce. Ćwiczenia odbędą się pod Mińskiem.

Frans Timmermans przyznał, że "popełniono błędy" przy zamawianiu szczepionek na COVID-19

14.03.2021 17:14
- Przy zamawianiu szczepionek przeciw COVID-19 popełniono błędy, zarówno na poziomie unijnym, jak i państw członkowskich - przyznał wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polityk odpowiedział na zarzuty, że Unia Europejska dokonała niesprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19.