X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Frans Timmermans

Brexit. Ostatnie wytyczne KE na wypadek braku porozumienia

Komisja Europejska opublikowała ostatnie wytyczne na wypadek braku porozumienia w sprawie brexitu i wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez umowy. Od końca ubiegłego roku Bruksela publikuje tak zwane plany awaryjne w różnych dziedzinach. Te ogłoszone w środę dotyczą programu wymiany studentów Erasmus Plus, koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz unijnego budżetu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Brexit Wielka Brytania Frans Timmermans

Posłanka PO: dobrze, że prezydent przyznał się do winy

- Prezydent ma tendencję do podpisywania wszystkiego po ciemku, żeby nikt nie widział wstydliwych rzeczy - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Marta Golbik. Posłanka Platformy Obywatelskiej odniosła się do podpisanej przez Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Andrzej Duda Komisja Europejska Unia Europejska Frans Timmermans Platforma Obywatelska Adrian Klarenbach

Wysłuchanie Polski na naradzie UE. Poznaliśmy szczegóły

Polska jest niezadowolona z braku reakcji Komisji Europejskiej na nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i odmową wycofania skargi z unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Komisja odpowiada, że ustawa jeszcze nie jest podpisana przez prezydenta i domaga się kolejnych zmian w reformie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Konrad Szymański Frans Timmermans Rada Europy Rada Europejska ŚWIAT

Debata dnia: po wysłuchaniu Polski na Radzie ds. Ogólnych UE

W Brukseli zakończyło się wysłuchanie Polski na Radzie ds. Ogólnych w ramach procedury z art. 7 unijnego traktatu. Reprezentujący nasz kraj, minister ds. europejskich Konrad Szymański mówił dziennikarzom przed rozpoczęciem posiedzenia, że Polska będzie oczekiwać od KE oceny zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. O sprawie mówili goście Debaty Dnia w Polskim Radiu 24: Adam Buła, Polska The Times i Karol Gac, Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Frans Timmermans Unia Europejska

Karol Karski: Timmermans w ogóle nie zna Polski

Bez przedstawicieli rządu odbyło się wysłuchanie na posiedzeniu komisji swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. Komisję Europejską reprezentował jej wiceszef Frans Timmermans. O działaniach Komisji Europejskiej w kontekście relacji polsko-unijnych mówił w Polskim Radiu 24 Karol Karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Komisja Europejska Frans Timmermans