Polskie Radio
Section05
Frans Timmermans

Bronił Putina za gazowe machlojki, atakował politykę Polski. Teraz Timmermans chce wracać do węgla

W obecnej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak oprzeć się na węglu - przekonuje pochodzący z Holandii wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Forsujący natychmiastowe odejście od węgla na rzecz gazu i źródeł odnawialnych polityk zmienił front, gdy inflacja w jego kraju przekroczyła 10 proc., a rosnące ceny energii stały się problemem dla obywateli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Frans Timmermans energetyka węgiel wojna na Ukrainie klimat

Beata Szydło: komisarz Timmermans powinien przestać pełnić swoją funkcję

- Takie postacie jak Frans Timmermans nie zmienią swoich postaw. Należy mieć wiarę, że konsekwentna polityka polskiego rządu będzie docierała do najważniejszych polityków UE. Jest już pewna refleksja. Do wielu dotarło, że nasz głos był prawdziwy, że wskazywał zagrożenia. Lepiej późno niż wcale, ale część elit brukselskich ciągle jest zamknięta na rzeczywistość - mówiła w Polskim Radia 24 była premier Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Unia Europejska energetyka klimat Frans Timmermans Rosja ropa naftowa

Wysoka cena Fit For 55. Kowalski: każda polska rodzina będzie ograbiona

- Polityka Timmermansa doprowadza do tego, że ludzie z racji wyższych opłat za ogrzewanie, zaczynają palić śmieciami, trując środowisko - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marian Kowalski. Ocenił też, że w razie wejścia w życie pakietu Fit For 55, "każda polska rodzina będzie ograbiona i dalej będzie paliła byle czym w piecu".
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Marian Kowalski POLSKA energetyka Frans Timmermans ekologia społeczeństwo środowisko Fit for 55 infografika

Pakiet "Fit for 55". Ziobro: Polska powinna wetować szaleńczy projekt Timmermansa

- Polska powinna wetować szaleńczy projekt wiceszefa KE Fransa Timmermansa, który w imię ideologicznych założeń jest gotów poświęcić ludzkie życie, elementarne potrzeby człowieka. Jesteśmy za ochroną klimatu, ale racjonalną - mówił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Zbigniew Ziobro polityka klimat Unia Europejska Frans Timmermans POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości

Frans Timmermans przyznał, że "popełniono błędy" przy zamawianiu szczepionek na COVID-19

- Przy zamawianiu szczepionek przeciw COVID-19 popełniono błędy, zarówno na poziomie unijnym, jak i państw członkowskich - przyznał wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polityk odpowiedział na zarzuty, że Unia Europejska dokonała niesprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia Europa Frans Timmermans Unia Europejska Komisja Europejska koronawirus COVID-19

"Popełniono błędy". Wiceszef KE o zamawianiu szczepionek przeciwko COVID-19

- Przy zamawianiu szczepionek przeciw COVID-19 popełniono błędy, zarówno na poziomie unijnym, jak i państw członkowskich - przyznał wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polityk odpowiedział na zarzuty, że Unia Europejska dokonała niesprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia ŚWIAT Europa Frans Timmermans Unia Europejska Komisja Europejska koronawirus COVID-19