Polskie Radio
Section05
Frans Timmermans

Prawica wygrywa wybory w Holandii. Timmermans nawołuje do "obrony demokracji"

Prawicowa, antyislamska Partia Wolności (PVV) obsadzi 37 mandatów w izbie niższej parlamentu (Tweede kamer) - wynika z przeliczenia 98 proc. głosów oddanych w środowych wyborach w Niderlandach. Frekwencja wyniosła 77,7 proc. Były wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który miał aspiracje do zajęcia stanowiska premiera, wzywa do obrony demokracji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia Frans Timmermans polityka

Timmermans odchodzi z KE. Sałek: to nic nie zmieni, Komisja nadal będzie realizowała założenia Fit for 55

- Wczorajsze komunikaty Ursuli von der Leyen świadczą o tym, że Komisja Europejska będzie kontynuowała kurs prowadzony przez Timmermansa w zakresie Zielonego Ładu. Chociaż w Europie Zachodniej dojrzewa myśl, że zapisy i propozycje zawarte w Fit for 55 są nierealne do zrealizowania - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sałek Stanisław Janecki Frans Timmermans Fit for 55 ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska

Media: Timmermans dostanie miesięcznie ok. 10 tys. euro unijnej odprawy, z której sfinansuje kampanię

Nowy lider holenderskiej lewicy Frans Timmermans po odejściu z funkcji komisarza w Brukseli będzie otrzymywał "dodatek przejściowy" wynoszący przeszło 10 tys. euro brutto miesięcznie, napisał dziennik "De Telegraaf". "Timmermans będzie finansował kampanię za pieniądze europejskiego podatnika" - komentuje największa gazeta Niderlandów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia Frans Timmermans

Frans Timmermans liderem nowej holenderskiej lewicy? 62-latek z poparciem przed jesiennymi wyborami

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans uzyskał w piątek nominację zarządów Partii Pracy (PvdA) oraz Zielonych (GroenLinks) na lidera połączonej listy lewicy w przedterminowych wyborach parlamentarnych, ogłoszonych na koniec listopada br. po dymisji rządu premiera Marka Ruttego w ubiegłym miesiącu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Europa Europarlament Frans Timmermans lewica Parlament Europejski

Bronił Putina za gazowe machlojki, atakował politykę Polski. Teraz Timmermans chce wracać do węgla

W obecnej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak oprzeć się na węglu - przekonuje pochodzący z Holandii wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Forsujący natychmiastowe odejście od węgla na rzecz gazu i źródeł odnawialnych polityk zmienił front, gdy inflacja w jego kraju przekroczyła 10 proc., a rosnące ceny energii stały się problemem dla obywateli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Frans Timmermans energetyka węgiel wojna na Ukrainie klimat

Beata Szydło: komisarz Timmermans powinien przestać pełnić swoją funkcję

- Takie postacie jak Frans Timmermans nie zmienią swoich postaw. Należy mieć wiarę, że konsekwentna polityka polskiego rządu będzie docierała do najważniejszych polityków UE. Jest już pewna refleksja. Do wielu dotarło, że nasz głos był prawdziwy, że wskazywał zagrożenia. Lepiej późno niż wcale, ale część elit brukselskich ciągle jest zamknięta na rzeczywistość - mówiła w Polskim Radia 24 była premier Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Unia Europejska energetyka klimat Frans Timmermans Rosja ropa naftowa

Pakiet "Fit for 55". Ziobro: Polska powinna wetować szaleńczy projekt Timmermansa

- Polska powinna wetować szaleńczy projekt wiceszefa KE Fransa Timmermansa, który w imię ideologicznych założeń jest gotów poświęcić ludzkie życie, elementarne potrzeby człowieka. Jesteśmy za ochroną klimatu, ale racjonalną - mówił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Zbigniew Ziobro polityka klimat Unia Europejska Frans Timmermans POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości