X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jemen: Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc

22.04.2021 08:30
Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc dla głodujących mieszkańców Jemenu. Organizacja rozpoczęła właśnie nowe programy pomocowe. Wspólnie z organizacją Lekarze Bez Granic Polacy będą dostarczać jedzenie dla najbardziej potrzebujących.
Audio
  • Jemen: Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)
16 milionów Jemeńczyków cierpi z powodu głodu
16 milionów Jemeńczyków cierpi z powodu głoduwww.pmm.org.pl

Jemen jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Wojna domowa, która w tym kraju trwa od siedmiu lat, spowodowała, że trzy miliony osób uciekły z domów, a 16 milionów, czyli połowa populacji, cierpi głód. Połowie dzieci w tym kraju grozi śmierć z powodu niedożywienia.

Jak mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej, organizacja rozpoczęła współpracę z obecnymi na miejscu Lekarzami Bez Granic, by pomóc potrzebującym.

- Polska Misja Medyczna i Lekarze Bez Granic pomagają walczyć z głodem w Jemenie, kupując żywność i czystą wodą, której również brakuje, a która jest niezbędna dla przygotowania zdrowych posiłków - mówi Dorota Zadroga.

Dla wielu niedożywionych Jemeńczyków specjalistyczne jedzenie jest jedyną szansą na uniknięcie choroby lub śmierci. - Gotowe pakiety żywnościowe zawierają w sobie jedzenie, które jest nie tylko sycące, ale także bogate w niezbędne składniki odżywcze i łatwe w przygotowaniu. To szczególnie istotne, kiedy weźmiemy pod uwagę skalę zniszczeń w kraju, w którym problemem jest choćby dostęp do wody - dodaje Dorota Zadroga.

Największa katastrofa humanitarna

Wojna w Jemenie określana jest mianem największej katastrofy humanitarnej XXI wieku. Kosztowała życie co najmniej 233 tysięcy osób. Tymczasem w marcu podczas konferencji pomocowej ONZ udało się zebrać mniej niż połowę potrzebnych środków dla Jemeńczyków.

Siedem lat temu szyickie bojówki obaliły sunnicki rząd. Kilka miesięcy później Arabia Saudyjska wraz z sojusznikami rozpoczęła bombardowania Jemenu, by przywrócić do władzy sunnitów. Od tego czasu trwa wyniszczająca wojna, a szans na zakończenie konfliktu na razie nie widać.

Polska Misja Medyczna apeluje o finansowe wsparcie pomocy dla Jemeńczyków. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej organizacji www.pmm.org.pl.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Jemen pomoc

76. rocznica zdobycia Bolonii przez Polaków i Brytyjczyków

21.04.2021 15:52
W Bolonii uczczono pamięć polskich i brytyjskich żołnierzy. 21 kwietnia mija 76 rocznica zdobycia miasta. W uroczystościach wzięła udział między innymi córka dowódcy II Korpusu Polskiego ambasador Anna Maria Anders.

Na Litwie wracają do funkcjonowania restauracje i kawiarnie

22.04.2021 07:51
Na Litwie od czwartku kolejne poluzowanie ograniczeń. Funkcjonowanie wznowią restauracje i kawiarnie, ale tylko pod pewnymi warunkami.