X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemcy: premier Laschet przyjedzie do Warszawy na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

30.07.2021 12:11
Premier Nadrenii Północnej-Westfalii i kandydat chadecji na kanclerza w planowanych na wrzesień wyborach do Bundestagu Armin Laschet udaje się w sobotę do Warszawy. W stolicy Polski weźmie udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie - informuje w piątek agencja dpa.
Pomnik upamiętniający Powstanie Warszawskie
Pomnik upamiętniający Powstanie WarszawskieK.Sorokin/ Shutterstock

"Okrucieństwa niemieckie w Polsce w czasie II wojny światowej napawają mnie głębokim wstydem" - podkreślił Laschet w oświadczeniu prasowym.

W sobotę kandydat CDU na kanclerza weźmie w Warszawie udział w uroczystości państwowej poprzedzonej mszą.

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77 rocznicę wybuchu Powstania, Laschet złoży wieniec na cmentarzu ofiar w Warszawie.

1 sierpnia 1944 r. Armia Krajowa wystąpiła zbrojnie przeciwko Niemcom okupującym stolicę. Powstanie trwało do 3 października i zostało krwawo stłumione przez Niemców. W walkach życie straciło ok. 10 tys. powstańców. Liczbę cywilnych ofiar historycy obliczają na 150-200 tysięcy.

PAP/dad

Instytut Adama Mickiewicza organizuje w Wiedniu Festiwal Lema

29.07.2021 21:48
"Obchody setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema nie mogły ominąć Wiednia, miasta, w którym w latach osiemdziesiątych pisarz mieszkał i tworzył" – napisano w informacji Instytutu Adama Mickiewicza, współorganizatora zaplanowanych w stolicy Austrii na ostatnie dni lipca koncertów i spektakli.

Saryusz-Wolski: konstytucje państw członkowskich stoją ponad prawem UE

30.07.2021 08:49
Konstytucje państw członkowskich stoją ponad prawem UE. Cała mantra KE, że wyższość prawa unijnego jest oczywista, nie jest zapisana w traktacie unijnym. To próba zawłaszczania przez KE kompetencji, których ona nie ma - stwierdził europoseł Jacek Saryusz-Wolski z PiS.

Wiceszef MSZ: śmierć S. Michnika bez poniesienia odpowiedzialności - haniebne zaprzeczenie zasadom sprawiedliwości

30.07.2021 10:30
Śmierć Stefana Michnika oskarżonego o 93 zbrodnie przeciwko ludzkości, bez poniesienia odpowiedzialności, to haniebne zaprzeczenie zasadom sprawiedliwości i prawa międzynarodowego - ocenił w piątek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.