X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Do Wilna został wysłany kolejny transport z pomocą rzeczową z RARS

10.09.2021 13:21
Kontynuujemy wsparcie dla naszego sąsiada w UE i sojusznika w NATO; w związku z kryzysem na granicy litewsko-białoruskiej w czwartek do Wilna został wysłany kolejny transport z pomocą rzeczową z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - przekazało w piątek na Twitterze MSZ.
Ciężarówka z transportem na Litwę
Ciężarówka z transportem na LitwęŹródło: Twitter/Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP @MSZ_RP

"Polska solidarna z Litwą. Kontynuujemy wsparcie dla naszego sąsiada w UE i sojusznika w NATO. W związku z kryzysem na granicy litewsko-białoruskiej wczoraj do Wilna został wysłany kolejny transport z pomocą rzeczową z RARS" - podkreśliło MSZ.

Ambasada RP w Wilnie poinformowała w komunikacie, że na Litwę przybył w czwartek z Polski transport z pomocą humanitarną w związku z kryzysem migracyjnym na litewsko-białoruskiej granicy. "Polska w odpowiedzi na zgłoszone przez Litwę zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności przesyła kolejne materiały" – podkreślono.

Litwa w ramach unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności otrzymała pomoc humanitarną już z 18 krajów UE. W związku z kryzysem migracyjnym na Litwie pracują unijni eksperci, tłumacze, straż graniczna, pracownicy socjalni i ankieterzy z agencji Frontex, Europolu i Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu.

Od tygodnia litewskich funkcjonariuszy w ochronie granicy wspiera 53 polskich policjantów.

Ogólna liczba osób, które nielegalnie przekroczyły w tym roku granicę litewsko-białoruską, wynosi już prawie 4200. W całym 2020 roku zatrzymano jedynie 81 migrantów. Minionej doby litewscy pogranicznicy na granicy z Białorusią zawrócili około 40 nielegalnych migrantów. 

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa

Na Litwę dotarł polski transport z pomocą humanitarną w związku z nielegalną migracją

10.09.2021 07:57
Na Litwę przybył w czwartek z Polski transport z pomocą humanitarną w związku z kryzysem migracyjnym na litewsko-białoruskiej granicy. - Polska w odpowiedzi na zgłoszone przez Litwę zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności przesyła kolejne materiały - przekazała w komunikacie ambasada RP w Wilnie.

Na poligonach Rosji i Białorusi rozpoczęły się manewry Zapad

10.09.2021 09:27
W Rosji i na Białorusi rozpoczęły się manewry Zapad-2021. Przez tydzień na 9 poligonach rosyjskich i 5 białoruskich ma ćwiczyć w sumie 200 tysięcy żołnierzy. Niektórzy eksperci mówią, że są to największe manewry od czasu rozpadu Związku Radzieckiego.

Wilno: rozpoczyna się międzynarodowy festiwal "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej"

10.09.2021 12:26
W Wilnie rozpocznie się dzisiaj Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej". Będzie to jubileuszowa, dziesiąta odsłona tej imprezy.