X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wilno: rozpoczyna się międzynarodowy festiwal "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej"

10.09.2021 12:26
W Wilnie rozpocznie się dzisiaj Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej". Będzie to jubileuszowa, dziesiąta odsłona tej imprezy.
Audio
  • W Wilnie o godzinie 17.00 czasu polskiego rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej". Będzie to jubileuszowa, dziesiąta odsłona tej imprezy. O szczegółach Kamil Zalewski
Materiały promocyjne
Materiały promocyjneŹródło: Facebook/X Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej

Organizatorka festiwalu Lila Kiejzik, a zarazem kierowniczka Polskiego Teatru "Studio" w Wilnie, powiedziała Polskiemu Radiu, że impreza odbywa się co kilka lat. Jej pierwsza edycja miała miejsce w 1994 roku. - Jest to taki jedyny festiwal, który istnieje nie w Polsce, ale swoje spektakle wystawiają tutaj polskie teatry - wyjaśnia Lila Kiejzik.

Organizatorzy wskazują, że wileńskie wydarzenie zrzesza polskie teatry zawodowe i amatorskie.

W tym roku "Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej" łączą się też z międzynarodowym festiwalem sztuk "TRANS/MISJE", który odbywa się na Wileńszczyźnie od niedzieli. Łącznikiem obu przedsięwzięć jest sztuka "Wiśniowy Sad" Antoniego Czechowa, przygotowana przez Teatr imienia Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.

Odbędzie się też sporo wydarzeń okołoteatralnych, m.in. koncerty, recitale poezji śpiewanej, wystawa, debata czy spacer po teatralnym Wilnie.

Do Wilna przyjadą artyści z Polski, Ukrainy, Czech, Wielkiej Brytanii, Łotwy i z Węgier. Przedstawienia wystawią też teatry polsko-litewskie z Wilna i Wileńszczyzny.

"Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej" potrwają do 14 września. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz pod patronatem pełnomocnika rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą Ministra Jana Dziedziczka.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno TEATR

Słynne freski z Faras na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie

09.09.2021 09:00
Malowidła, odkryte przez polskich archeologów w latach 60-tych w Faras, trafiły tylko do Sudańskiego Muzeum Narodowego w Chartumie i do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Zmarł Wiesław Gołas, jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów

09.09.2021 11:59
Jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, wykonawca kultowej piosenki "W Polskę idziemy", odtwórca ponad 120 ról filmowych, kabaretowych, teatralnych i telewizyjnych, Wiesław Gołas zmarł w czwartek rano. Miał 90 lat.