X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy lotnicy w sojuszniczym ćwiczeniu na Litwie

24.09.2021 13:23
Przygotowanie do sojuszniczej misji nadzoru nad przestrzenią powietrzną było celem ćwiczenia NATO, w którym uczestniczyli lotnicy z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Jeden z polskich myśliwców F-16
Jeden z polskich myśliwców F-16Shutterstock/Konwicki Marcin

"Personel 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny uczestniczył w trzeciej edycji tegorocznego ćwiczenia NATO - Ramstein Alloy 21-3, które zostało przeprowadzone w przestrzeni powietrznej Litwy. Głównym założeniem manewrów jest zwiększenie interoperacyjności sił powietrznych członków NATO i krajów partnerskich w regionie Morza Bałtyckiego, które prowadzi do stabilności oraz bezpieczeństwa regionu" – przekazało DGRSZ w piątek.

Dwa dni scenariuszy treningowych zakładały przygotowanie do misji Baltic Air Policing (BAP) – nadzory nad przestrzenią powietrzną państw bałtyckich - oraz Quick Reaction Alert (QRA) – stopnia gotowości bojowej związanej z obroną powietrzną.

Piloci wykonywali loty (DACT) dissimiliar air combat polegające na zastosowaniu odmiennych taktyk przechwyceń powietrznych w zależności od typu uczestniczących w ćwiczeniu myśliwców NATO i państw partnerskich: Danii, Finlandii, Portugalii, Turcji i Włoch.

Dodatkowym elementem wykonywanych zadań były misje uzupełniania paliwa w powietrzu (air to air refueling, AAR) realizowane z udziałem tankowca Królestwa Niderlandów KDC-10.

W ćwiczeniu, które odbyło się 21-22 września, uczestniczyły także natowski samolot wczesnego ostrzegania i rozpoznania E-3A AWACS oraz transportowy litewski C-27.

Pierwsza edycja Ramstein Alloy-21 odbyła się w kwietniu, druga w lipcu.

Litwa zaleca mieszkańcom unikanie chińskich smartfonów

23.09.2021 12:40
Litwa zaleca mieszkańcom unikanie kupowania popularnych chińskich smartfonów. Zdaniem Wilna urządzenia mogą mieć funkcje cenzurujące oraz inwigilujące. Analizie poddano telefony, które posiadają możliwość obsługiwania sieci 5G.

Wilno: polscy policjanci zatrzymali złodzieja

23.09.2021 14:26
W Wilnie w jednym ze sklepów polscy policjanci zatrzymali złodzieja. Nasi funkcjonariusze na Litwie są od ponad trzech tygodni i pomagają w powstrzymaniu nielegalnej migracji z Białorusi.

USA: Izba Reprezentantów przyjęła ustawę zawierającą ściślejsze sankcje wobec Nord Stream 2

24.09.2021 08:39
Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła ustawę o nowym budżecie obronnym (NDAA), zawierającą m.in. zacieśnienie sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2. "Mamy nadzieję, że dzięki temu nie dojdzie do startu funkcjonowania gazociągu" - powiedziała PAP kongresmenka Marcy Kaptur.