X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś wykorzystuje dzieci migrantów do produkcji materiałów propagandowych?

04.12.2021 17:58
Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych napisał na Twitterze, że białoruskie służby wykorzystują dzieci migrantów do działań propagandowych.
UE zarzuca Białorusi wywołanie sztucznego kryzysu migracyjnego
UE zarzuca Białorusi wywołanie sztucznego kryzysu migracyjnegoShutterstock/Djordje Kostic

"Propaganda białoruska w natarciu. Dzieci cudzoziemców są wykorzystywane do produkcji materiałów propagandowych. Tym razem wykorzystano motywy dotyczące Świąt Bożego Narodzenia"-napisał Stanisław Żaryn na Twitterze. Na dołączonym filmie z granicy widać grupę dorosłych i dzieci. Niektóre z nich trzymają dziecięce rysunki, na których widać m.in. świętego Mikołaja leżącego z lesie. Obok widnieje napis po angielsku: "Czekamy tutaj na ciebie".

"Działania propagandy rosyjskiej i białoruskiej mają na celu wywarcie dodatkowej presji na Polskę, by zgodziła się na szlak migracyjny organizowany przez służby białoruskie"- napisał Stanisław Żaryn.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązywał stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego do 30 listopada.

Natomiast od 1 grudnia do 1 marca na mocy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej umożliwia nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej, która we wtorek ukazała się w Dzienniku Ustaw. Wcześniej tego dnia nowelę podpisał prezydent Andrzej Duda, a Sejm odrzucił poprawki Senatu.


IAR/PAP/dad

Litewski rząd poparł wniosek o przedłużeniu stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią

04.12.2021 12:29
W związku z nasilającymi się próbami przemytu migrantów przez granicę litewsko-polską rząd w piątek poparł wniosek MSW Litwy o zaostrzenie stanu wyjątkowego na granicy z Polską i przedłużenie takiego stanu o kolejny miesiąc na granicy z Białorusią.

Współpraca w dziedzinie energetyki głównym tematem wizyty Andrzeja Dudy w Katarze

04.12.2021 14:00
Najważniejszym celem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Katarze jest ustalenie długoterminowych zasad współpracy w dziedzinie energetyki. Katar jest jednym z najważniejszych partnerów Polski w dziedzinie LNG - mówi szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.