Polskie Radio
Section05
Stanisław Żaryn

Prezydent gotów rozmawiać o resecie konstytucyjnym. Politycy w dyskusji o sytuacji prawnej państwa

Reset konstytucyjny, Rada Gabinetowa, inwestycje w CPK i elektrownie atomowe, zakupy zbrojeniowe oraz odwołanie Daniel Obajtka i fuzja Orlenu z Lotosem - te tematy były, zdaniem gości Programu 3 Polskiego Radia, najważniejszymi w minionym tygodniu. O polskim życiu politycznym i społecznym rozmawiali: Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska), Michał Kobosko (Trzecia Droga - Polska 2050), Jarosław Sachajko (Kukiz’15), Przemysław Wipler (Konfederacja), Adrian Zandberg (Lewica Razem), Stanisław Żaryn (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Andrzej Halicki Michał Kobosko Jarosław Sachajko Przemysław Wipler Adrian Zandberg Stanisław Żaryn legislacja prezydent konstytucja

Żaryn: powstał zrąb systemu pozwalający lepiej rozumieć operacje hybrydowe wobec Polski

Stanisław Żaryn, sekretarz stanu w kancelarii premiera, określił na koniec swojej kadencji wyzwania dla rządu i polskiego państwa w kontekście ataków hybrydowych i dezinformacji kierowanej przeciwko Polsce przez ostatnie półtora roku m.in. ze strony Rosji, Chin czy Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja Białoruś Chiny atak hakerów Europa dezinformacja kancelaria premiera

Żaryn ostrzega: Rosja konsekwentnie dąży do rozszerzenia swoich agresywnych zdolności

Rosja obrała imperialny kurs na wiele lat i konsekwentnie dąży do rozszerzenia swoich agresywnych zdolności wojskowych - pisze we wtorek w amerykańskim portalu National Review sekretarz stanu w kancelarii premiera Stanisław Żaryn. Podkreślił, że aby zażegnać niebezpieczeństwo ze strony Kremla, NATO i Unia Europejska muszą mocno wspierać Ukrainę i nadal rozwijać swoje zdolności wojskowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn Rosja Moskwa służby i bezpieczeństwo

Atakowanie wojska, wzniecanie niechęci do Ukraińców. Żaryn: Rosja szerzy kłamstwa przeciwko Polsce

"Rosja wciąż szerzy kłamstwa przeciwko Polsce. Prowadzone w ostatnich dniach działania Rosji przeciwko Polsce koncentrują się na widocznych już wcześniej liniach oddziaływania - atakowaniu wojska polskiego, deprecjonowaniu RP, stymulowaniu napięć między Polską i Ukrainą" - napisał na platformie X sekretarz stanu w kancelarii premiera Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  dezinformacja Stanisław Żaryn Rosja wojna na Ukrainie fake news wojna hybrydowa

Komisja ds. Pegasusa. Żaryn: czeka nas spór prawny i szopka polityczna, która otworzy publiczne pranie niejawnych spraw

 - Przecieki medialne z komisji ds. Pegasusa są niemalże pewne. Taki jest zresztą pomysł na tę komisję, która ma być formą politycznej zemsty na obecnym rządzie. Będzie prowadziła nagonki medialno-polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Sejm komisja śledcza pegasus Stanisław Żaryn

PR24 Stanisław Żaryn: wydaje się, że służby rosyjskie były bardziej przyjacielsko traktowane w Polsce niż sojusznicy

- Komisja ds. rosyjskich wpływów powinna działać i kontynuować swoje prace, jest o czym rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja szpiegostwo Sejm

Żaryn o planowanych komisjach śledczych: dadzą paliwo polityczne przeciwnikom PiS, zwolnią Tuska z realizacji obietnic

– Należy spodziewać się pewnego "polowania na czarownice". Działania, które będzie koncentrowało uwagę społeczną, da paliwo przeciwnikom poprzedniego rządu, a Donalda Tuska zwolni z odpowiedzi na pytania, np. o realizację obietnic wyborczych. Społeczeństwo będzie karmione różnymi rewelacjami, które na podstawie tej czy innej komisji śledczej będą upubliczniane – powiedział portalowi wPolityce.pl Stanisław Żaryn, sekretarz stanu w KPRM.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne komisja śledcza

Rosyjska dezinformacja. Żaryn: stale oczernia Polskę, przedstawiając ją jako państwo agresywne

Rosyjska dezinformacja stale oczernia Polskę, prezentując nasz kraj jako państwo agresywne, które planuje ataki na inne kraje - napisał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn bezpieczeństwo dezinformacja wojna hybrydowa wschodnia flanka NATO propaganda Kreml Rosja

"Szef MSWiA i koordynator służb to wciąż osobne funkcje." Żaryn odpowiada Kierwińskiemu

"Mariusz Kamiński jest szefem MSWiA i ministrem koordynatorem służb specjalnych, ale to wciąż osobne funkcje" - podkreślił zastępca ministra koordynatora Stanisław Żaryn. Odpowiedział tak na wypowiedź polityka PO Marcina Kierwińskiego o tym, że w nowym rządzie minister koordynator będzie osobnym stanowiskiem.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn Marcin Kierwiński POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne MSWiA

PR24 Kilkanaście osób oskarżonych o szpiegostwo. Żaryn: Rosjanie chcieli stworzyć w Polsce grupę sabotażowo-dywersyjną

- Rosjanie zaczynają szukać możliwości fizycznego destabilizowania Polski, możliwości organizowania czegoś w rodzaju grupy sabotażowo-dywersyjnej. Oskarżeni mieli za zadanie przygotowywać fizyczne ataki na trasy i transporty kolejowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja szpiegostwo

"Wojna z Ukrainą jest tylko krokiem do celu". Żaryn przestrzega przed rosyjskim planem destabilizacji NATO

Jeśli Rosja nie dostrzeże naszych zdecydowanych działań, odważnych decyzji i pełnej determinacji, będzie tylko posuwać się dalej i intensyfikować konfrontację z Zachodem, ponieważ jej ostatecznym celem jest zmiana istniejącego porządku świata" - ocenia zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w tekście opublikowanym na portalu StopFake.org. Jego zdaniem, rozejm Ukrainy w wojnie z Rosją będzie miał poważne konsekwencje dla Polski, a wojna hybrydowa u naszych granic może tylko się nasilić. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn Rosja dezinformacja wojna na Ukrainie wojna hybrydowa kryzys migracyjny 2023