Polskie Radio
Section05
Stanisław Żaryn

Stanisław Żaryn: kłamstwa o polskiej odpowiedzialności za Holokaust zagrażają bezpieczeństwu narodowemu

Kampania oszczerstw na temat polskiej odpowiedzialności za Holokaust i rosyjska wojna informacyjna mogą doprowadzić do izolacji i oczernienia Polski na arenie międzynarodowej - pisze dla magazynu "Tablet" Stanisław Żaryn. Rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych uważa, że przekłada się to na zagrożenie dla narodowego bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Żaryn Rosja Holokaust II wojna światowa HISTORIA POLSKA polityka

Żaryn: po wyroku ws. książki "Dalej jest noc" opublikowano wiele insynuacji przeciwko Polsce

- Wiele insynuacji przeciwko Polsce opublikowano po wyroku ws. książki "Dalej jest noc" - ocenił w środę rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Wyrok nie ma nic wspólnego z wolnością badań historycznych, proces miał charakter cywilny - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa Żydzi historia Polski sądownictwo Stanisław Żaryn KSIĄŻKA

Chcieli zatrzymać "islamizację Polski". Mężczyźni planujących atak na meczet w rękach ABW

ABW ustaliła, że dwaj mężczyźni przygotowywali się do ataku na meczet i nawoływali do eksterminacji muzułmanów, która w ich opinii miała zapobiec "islamizacji Polski". Jeden z nich przygotował też islamofobiczny manifest. Obaj zostali właśnie oskarżeni przez szczeciński wydział Prokuratury Krajowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przestępczość ABW Prokuratura Krajowa Stanisław Żaryn terroryzm islam

Dziesiątki milionów złotych z wyłudzeń VAT. Zatrzymania ABW w Poznaniu i Katowicach

ABW zatrzymała w Poznaniu i Katowicach trzy osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT w zakresie obrotu metalami nieżelaznymi. W związku z tym państwo straciło ok. 60 mln zł - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW służby i bezpieczeństwo przestępczość gospodarcza podatek VAT Stanisław Żaryn POLSKA