Polskie Radio
Section05
imigracja

PR24 PE zajmie się paktem migracyjnym. Beata Kempa: to próba przepchnięcia kolanem niekorzystnych rozwiązań

- Pakt migracji i azylu jest podzielony na kilka bardzo obszernych dokumentów. W przyszłym tygodniu będzie przedstawiany w Parlamencie Europejskim. Jest to de facto przepychane kolanem, dlatego że jest bardzo trudna sytuacja związana z napływem nielegalnych migrantów - podkreśliła w Polskim Radiu 24 europoseł Beata Kempa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Kempa ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski migracja imigracja imigranci w Europie

"Ani jeden nie przybędzie do Polski nielegalnie". Dominik Tarczyński w Fox News o polityce dot. migrantów

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński był gościem Fox News. Polski polityk podkreślił w rozmowie, że "nasza polityka jest bardzo prosta: zero. Ani jeden nie przybędzie do Polski nielegalnie. Jeśli próbuje przekroczyć granicę w sposób nielegalny, będzie ukarany i deportowany".
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie imigracja prawo Unia Europejska Dominik Tarczyński bezpieczeństwo USA POLSKA polityka

Opozycja chciała przyjmować imigrantów. Wypowiedzi z przeszłości nie zostawiają wątpliwości

Politycy obecnej opozycji zgłaszali gotowość do przyjmowania migrantów, gdy byli u władzy. Deklaracje w tej sprawie składali m.in. ówczesna premier Ewa Kopacz i wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. O solidarność z Niemcami apelował, jako szef Rady Europejskiej , Donald Tusk, zaś europoseł PO Róża Thun chciała likwidacji zapory na polsko-białoruskiej granicy, w czym pomóc miała Unia Europejska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja imigracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023

"Powodem jest błędna polityka UE". Rzecznik rządu o presji migracyjnej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że "jako człowiek odpowiedzialny w rządzie za sprawy bezpieczeństwa" wydał polecenie, by "granica ze Słowacją i z Czechami została poddana szczególnej kontroli i wzmocniona". Według Müllera, oznacza to weryfikowanie "autobusów, czy większych pojazdów, które przekraczają polską granicę".
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie imigracja migracja kryzys migracyjny 2023 Piotr Müller Europa ŚWIAT

"Póki trwa wojna i rządzi Łukaszenka, zapora powinna pozostać". Szejna o granicy z Białorusią

- Mam nadzieję, że zapora będzie kiedyś zlikwidowana, bo Białoruś będzie demokratycznym krajem. Jej obywatele różnią się od Rosjan, gdyby były tam demokratyczne wybory, Łukaszenka nigdy by nie wygrał - mówił w Programie 1 Polskiego Radia mec. Andrzej Szejna (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska uchodźcy imigranci w Europie imigracja polityka POLSKA Andrzej Szejna Krzysztof Świątek Białoruś

Szczyt C5 w Wiedniu. Kraje środkowej Europy jednym głosem przeciw nielegalnej imigracji

Ministrowie spraw zagranicznych państw Central 5 (C5), politycznego formatu zrzeszającego Austrię, Czechy, Słowację, Słowenię i Węgry, podkreślili konieczność ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej oraz jedności w walce z nielegalną imigracją. Oświadczenia ministrów spaw zagranicznych tych krajów zakończyły środowy szczyt C5 w Wiedniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Środkowa Austria Czechy Słowacja Słowenia Węgry imigranci w Europie imigracja

Organizacje pozarządowe dostają pieniądze z Niemiec, by destabilizować sytuację we Włoszech. Morawiecki: to wariactwo

- To jest wariactwo: włoskie organizacje pozarządowe dostają rządowe niemieckie pieniądze, żeby destabilizować Włochy. Ja przestrzegałem, a premier Włoch pisze z oburzeniem list do kanclerza Niemiec w tej sprawie - mówił we wtorek w w Trzciance (Wielkopolskie) premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Włochy Niemcy imigracja Olaf Scholz

Premier Morawiecki: my mamy w sercach biało-czerwoną flagę, Tusk ma niemiecką

- Tusk i PO chcą wpuścić do Polski nielegalnych imigrantów. Tylko widzą, co się dzieje na Lampedusie i śmiertelnie się boją, że, jak zobaczycie ten obraz, to on powie Polakom: nie, nie wolno głosować na Platformę - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Trzcianki (woj. wielkopolskie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wielkopolskie premier Mateusz Morawiecki polityka wybory Donald Tusk imigracja

Afera przemytnicza. Ewa M. pozostanie w areszcie - to za nią poręczyli posłowie PO

Sąd nie uwzględnił zażalenia prokuratury i obrony Ewy M. i podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu pierwszej instancji dotyczącą tymczasowego aresztowania aktywistki. Zmienił jedynie termin wpłacenia poręczenia majątkowego. Wydłużył go do 3 października. Kobieta podejrzana jest o kierowanie grupą przemytników nielegalnych migrantów z Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie imigracja przemyt kryzys migracyjny 2023 polityka opozycja sąd przestępczość

PR24 Niemcy ingerują w sprawy Polski. Czarnecki komentuje

- Do tej pory były święte reguły w Parlamencie Europejskim, które zakładały, że nie może być żadnych debat poświęconych krajowi, w którym trwa kampania wyborcza - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS. Ryszard Czarnecki ocenił, że Niemcy ingerują w sprawy przeciwko Polsce, a przykładów na to jest mnóstwo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej imigracja imigranci w Europie Komisja Europejska