X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ekspert OSW: sankcje wobec Białorusi dotkliwe, ważne by nie pozwolić na ich obejście

05.12.2021 15:18
Wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk uważa, że najnowsze unijne sankcje będą dość dotkliwe dla białoruskiego reżimu i kluczowe będzie, by nie pozwolić na ich obejście. W rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką ekspert podkreślił, że poprzednie sankcje przyjęte w czerwcu, obejmujące restrykcje ekonomiczne, były znacznie ostrzejsze, ale najnowszy, piąty pakiet będzie dodatkowo uciążliwy.
Mińsk, pomnik Lenina przed siedzibą rządu i parlamentu
Mińsk, pomnik Lenina przed siedzibą rządu i parlamentupixabay.com

- Suma obu tych pakietów sprawia, że to już jest duży problem dla Mińska. Ten czerwcowy jest bardziej daleko idący, co zmienia faktu, że te przedsiębiorstwa, które zostały włączone do piątego pakietu będą miały spory problem. Główne pytanie jest w jakim stopniu i czy w ogóle, uda im się ten unijny reżim sankcyjny, ale też i amerykański, wsparty przez Brytyjczyków i Kanadyjczyków obchodzić - powiedział Wojciech Konończuk.

Wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich powiedział, że przy każdych sankcjach wyzwaniem jest pilnowanie, by nie były omijane. Tak jest teraz, w przypadku unijnych sankcji na Białoruś, a w przeszłości bywało w przypadku amerykańskich sankcji na Koreę Północną czy Iran. - Dlatego, że te reżimy nie stoją w miejscu, one są dosyć elastyczne i one zawsze próbują obchodzić sankcje. W przypadku Białorusi mamy wsparcie bardziej nieformalne, niż formalne ze strony rosyjskiej. Myślę, że Rosja będzie głównym partnerem i sprzymierzeńcem reżimu w Mińsku jeśli chodzi o próbę obejścia tych sankcji. Myślę, że te porty rosyjskie będą służyły jako pewnego rodzaju wrota na świat tych produktów białoruskich, które dotychczas były wysyłane na przykład przez porty państw bałtyckich - dodał wicedyrektor OSW.

Unijne sankcje na białoruski reżim za atak hybrydowy z wykorzystaniem migrantów weszły w życie w czwartek. Obejmują 17 urzędników i 11 firm, między innymi białoruskie linie lotnicze Belavia, biura turystyczne i hotele w Mińsku. Na liście sankcyjnej znalazły się też firmy finansujące reżim Łukaszenki: zakłady chemiczne Grodno Azot, czy firma petrochemiczna Biełarusnieft.


IAR/dad

Polacy za militarnym wsparciem NATO dla Ukrainy w przypadku ataku Rosji

05.12.2021 11:15
61,9 proc. Polaków uważa, że NATO powinno udzielić pomocy wojskowej Ukrainie w przypadku agresji Rosji, przeciwnego zdania jest 13 proc. badanych - wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu SW Research dla portalu rp.pl.

Biały Dom potwierdził, że we wtorek Biden będzie rozmawiał z Putinem

05.12.2021 13:08
Biały Dom potwierdził w sobotę oficjalnie, że we wtorek odbędzie się rozmowa prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina za pośrednictwem łącza wideo. Wcześniej datę tę potwierdził Kreml. Dokładna godzina rozmowy nie została jeszcze podana.