Redakcja Polska

58 rosyjskich żołnierzy z Kaliningradu miało odmówić wykonania rozkazów

30.03.2022 11:00
Według mediów 58 żołnierzy z Obwodu Kaliningradzkiego odmówiło wykonania rozkazów, obawiając się wysłania ich na wojnę przeciwko Ukrainie - odnotował we wtorek na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Kaliningrad
KaliningradWikimedia Commons, Gumerov Ildar

W jego ocenie to przykład, że informacje o rosyjskich działaniach przeciwko Ukrainie i skutecznej obronie rozchodzą się wśród żołnierzy, jeszcze mocniej osłabiając ich morale i ich chęć do udziału w wojnie.

"Rosja szuka możliwości zwiększenia intensywności działań przeciwko Ukrainie, m.in. szukając nowych żołnierzy. Coraz więcej jednostek wie jednak, co naprawdę Rosja robi przeciwko Ukrainie" - ocenił Żaryn na Twitterze.

Rosja rozpoczęła agresję na Ukrainę 24 lutego.


PAP/dad

Hakerzy z Anonymous paraliżują cywilne lotnictwo. Usunęli 65 TB danych

30.03.2022 08:57
Rosawiacja (rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego) utraciła 65 TB danych. Do cyberataku przyznali się hakerzy z Anonymous.

Siły Zbrojne Ukrainy: są sygnały, że wojska rosyjskie kierują się na wschód kraju

30.03.2022 09:38
"Są pewne oznaki wskazujące, że wojska rosyjskie przegrupowują się w celu skoncentrowania działań w kierunku wschodnim" - głosi komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy opublikowany w nocy z wtorku na środę i cytowany przez agencję Ukrinform.