Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: rosyjska propaganda kontynuuje operację dezinformacyjną wymierzoną w Polskę

10.07.2022 17:30
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn mówi, że kolejny raz Kreml stara się przedstawić Polskę jako podżegacza wojennego.
Stanisław Żaryn
Stanisław ŻarynFORUM/Andrzej Hulimka

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że „rosyjska propaganda kontynuuje operację dezinformacyjna wymierzoną w Polskę”. Stanisław Żaryn w serii wpisów zaznacza, że „politolog” Aleksander Nosowicz przekonuje, że Polska chce stworzyć „poważną koalicję wojskową przeciw Rosji”.

„Jednak, jak twierdzi propagandysta, wesprzeć Polskę chcą tylko kraje bałtyckie” - można przeczytać we wpisie rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych. Stanisław Żaryn dodaje, że w wystąpieniu Nosowicz wymienia kraje, które „odmówiły Polsce” zaangażowania w działania przeciwko Rosji. 

Jak pisze Stanisław Żaryn, działania Nosowicza prezentują Polskę jako kraj agresywny, który chce wciągnąć Zachód w wojnę z Rosją oraz insynuują, że Polska jest izolowana przez sojuszników, którzy odmawiają współpracy z Polską. „Nosowicz jest propagandystą zaangażowanym w działania propagandy Kremla przeciwko Polsce i innym krajom Zachodu” - można przeczytać we wpisie rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych.

IAR/ks

Były dowódca armii USA w Europie: Rosja chce zrobić przerwę, by w przyszłym roku wznowić ofensywę

10.07.2022 09:00
Rosja czeka na możliwość, by zrobić przerwę w działaniach zbrojnych na Ukrainie, odbudować swoje siły i wznowić ofensywę w przyszłym roku - mówi były dowódca armii USA w Europie gen. Ben Hodges, cytowany przez ukraiński portal Espreso.

Premier: mimo prowokacji i zagrożeń Polska wzmacnia swoje bezpieczeństwo

10.07.2022 17:24
Dziś jesteśmy w nowych czasach i mimo licznych prowokacji ze strony białoruskiej i mimo zagrożeń, które płyną do Ukrainy i do wolnego świata ze strony rosyjskiej, Polska wzmacnia swoje bezpieczeństwo - powiedział podczas obchodów 77. rocznicy Obławy Augustowskiej premier Mateusz Morawiecki.

Wchodzi w życie zakaz tranzytu przez terytorium UE kolejnych towarów z Rosji

10.07.2022 17:28
Oznacza to, że nie będą one mogły być przewożone przez Litwę do obwodu kaliningradzkiego. Zakaz dotyczy takich towarów jak cement, alkohol czy dobra luksusowe.