Redakcja Polska

Euro 2024. Polscy policjanci pomogą w zabezpieczeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

14.06.2024 11:51
Zanim zabrzmi gwizdek na pierwszym meczu Euro 2024, polscy policjanci pełnią już służbę w Niemczech. Łącznie 36 polskich funkcjonariuszy wspiera niemiecką policję w zapewnieniu porządku podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Polscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas Euro 2024
Polscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas Euro 2024Źródło: Polska Policja

Rzeczniczka komendanta głównego policji młodszy inspektor Katarzyna Nowak powiedziała IAR, że pierwsza grupa polskich policjantów służy w centrum bezpieczeństwa w Neuss w Nadrenii Północnej-Westfalii. To dwóch oficerów łącznikowych i 12 polskich spottersów, czyli funkcjonariuszy, których zadaniem jest utrzymywanie kontaktów z kibicami, klubami piłkarskimi i ochroną meczów piłkarskich. Praca tej grupy skupia się na wychwytywaniu zagrożeń podczas meczów takich jak działalność pseudokibiców.

Druga grupa 22 polskich policjantów służy w Bambergu i już są pierwsze efekty tej pracy. Polscy funkcjonariusze podjęli interwencję i wsparli niemieckich funkcjonariuszy podczas udaremnienia brutalnego ataku na bezdomnego. Polscy policjanci zareagowali na sytuację, kiedy byli już po służbie.

Euro 2024 rozpoczyna się dziś o godzinie 21. meczem Niemcy - Szkocja. Finał mistrzostw rozegrany będzie za miesiąc. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się w Hamburgu z Holandią, w Berlinie z Austrią i w Dortmundzie z Francją.


IAR/dad

Zakaz przebywania przy granicy z Białorusią. Od czwartku obowiązywać będzie strefa buforowa

12.06.2024 15:58
W czwartek wchodzi w życie czasowy zakaz przebywania przy granicy z Białorusią. Obejmuje on odcinek ponad 60 kilometrów wzdłuż granicy z Białorusią. Na odcinku 44 kilometrów zakaz obowiązuje 200 metrów od granicy, a na fragmencie 16 kilometrów - strefa ma około dwóch kilometrów od granicy.

Telefony, adresy, porady. MSZ przygotował poradnik na Euro 2024

13.06.2024 13:50
Najważniejsze adresy, numery telefonów i porady dotyczące podróży - to wszystko znalazło się w poradniku ministerstwa spraw zagranicznych dla kibiców jadących do Niemiec na mecze Euro 2024.