Redakcja Polska

Ukraińskie drony zaatakowały trzy regiony Rosji i okupowany Krym

21.06.2024 11:24
W nocy ukraińskie drony uderzyły w trzy rosyjskie regiony i okupowany przez Rosję Krym. Moskwa podała, że jej siły obrony powietrznej zestrzeliły 114 bezzałogowców. Według analityków wojskowych, ukraińska armia nasila ataki na terytorium agresora i zmusza rosyjską armię do pozostawania w nieustannej gotowości.
Coraz więcej nowoczesnego sprzętu trafia do Ukrainy. Wzmacnia to zdolności obronne kraju.
Coraz więcej nowoczesnego sprzętu trafia do Ukrainy. Wzmacnia to zdolności obronne kraju.Shutterstock/Drop of Light

Ukraińskie drony uderzyły w trzy rejony Kraju Krasnodarskiego. W stolicy regionu - Krasnodarze odłamki bezzałogowców uszkodziły miejscową kotłownię i dworzec autobusowy "Jużnyj". Jedna osoba zginęła. Kilka odniosło rany.

Lokalne serwisy internetowe opublikowały zdjęcia pożaru, który wybuchł po ataku dronów. W Jejsku zarejestrowano pożar w rejonie portu lotniczego. W kilku innych rejonach Kraju Krasnodarskiego zauważono ogień w pobliżu magazynów paliwa.

Według niezależnych mediów bezzałogowce eksplodowały także w okolicach Wołgogradu i Noworosyjska. Drony zaatakowały także Sewastopol na okupowanym Krymie. Nie ma informacji o stratach.


IAR/dad

Będą kolejne umowy wykonawcze dotyczące południowokoreańskiego uzbrojenia

20.06.2024 16:44
Będą kolejne umowy wykonawcze dotyczące południowokoreańskiego uzbrojenia - poinformował minister obrony narodowej. Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się w podwarszawskiej Nowej Wsi z ministrem obrony Korei Południowej Shin Won-sikiem.

USA zakazują używania rosyjskiego programu antywirusowego Kaspersky

21.06.2024 09:56
Rosyjski program antywirusowy Kaspersky zakazany w Stanach Zjednoczonych. Departament Handlu USA podjął taką decyzję ze względu na bezpieczeństwo narodowe.