X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA: Parada Pułaskiego w Buffalo z udziałem Polonii

22.07.2019 09:43
Tysiące Amerykanów polskiego pochodzenia przemaszerowało w dorocznej Paradzie Pułaskiego, która po raz 81. odbyła się w Buffalo w stanie Nowy Jork.
Audio
  • USA: Parada Pułaskiego w Buffalo. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)
Parada Pułaskiego przeszła ulicami Buffalo w USA
Parada Pułaskiego przeszła ulicami Buffalo w USAMarek Wałkuski

Orkiestry reprezentacyjne, grupy taneczne w strojach ludowych, weterani i uczniowie polonijnych szkół przemaszerowali główna ulicą miejscowości Cheectowaga na przedmieściach Buffalo. Zarówno maszerujący, jak i publiczność z dumą trzymali biało-czerwone flagi.

Na czele pochodu maszerowali lokalni działacze Polonijni oraz goście z Polski, w tym minister inwestycji i handlu Jerzy Kwieciński. Po zakończeniu parady tysiące Polaków i Amerykanów wzięło udział w polonijnym festiwalu.

"Polonia jest dumna ze swoich korzeni"

Uczestniczący w paradzie konsul generalny RP Maciej Golubiewski wyraził przekonanie, że amerykańska Polonia jest coraz bardziej dumna ze swoich korzeni.

- Wartości jakie Polacy przechowali przez wieki są tym czego Ameryka obecnie potrzebuje – powiedział konsul w wywiadzie dla Polskiego Radia wskazując na przywiązanie Polaków do tradycji, wartości, rodziny i religii. Maciej Golubiewski podkreślił, że mieszkający w USA Polacy mają wiele powodów do dumy patrząc na sukces gospodarczy Polski. - Polonia odkrywa, że ma się czym pochwalić – dodał konsul RP w Nowym Jorku.

Amerykanie polskiego pochodzenia, którzy przyszli na Paradę Pułaskiego podkreślali, że maja poczucie iż obecnie Polska bardziej o nich pamięta niż w przeszłości.  

IAR/dad

Buffalo: kończy się globalny zjazd Polonii - Kongres 60 milionów w USA

21.07.2019 20:06
W Buffalo w stanie Nowy Jork dobiega końca amerykańska edycja Kongresu 60 milionów - imprezy, której celem jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju i za granicą. Spotkanie jest poświęcone między innymi współpracy w dziedzinie medycyny, biznesowi kobiet i docieraniu do rozproszonej po świecie Polonii za pomocą mediów społecznościowych.