X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Biskup Wiesław Lechowicz o polonijnych świętach i tęsknocie za ojczyzną

09.04.2020 13:34
„Niech ten błogosławiony, wielkanocny czas stanie się dla Was czasem spotkania z Jezusem, mimo dzielących nas z bliskimi odległości i braku możliwości uczestniczenia w liturgii –  życzy Polakom na emigracji bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
Audio
  • Kierunek: Polska. Bp W. Lechowicz o polonijnych świętach i tęsknocie za ojczyzną
Ks. bp Wiesław Lechowicz
Ks. bp Wiesław Lechowicz Foto: Biuro Prasowe KEP

Święta na odległość, w samotności, w izolacji, bez udziału w liturgii. Rzeczywistość znana wielu emigrantom stała się w tym roku udziałem całych społeczeństw.

„Niech ten błogosławiony, wielkanocny czas stanie się dla Was czasem spotkania z Jezusem, mimo dzielących nas z bliskimi odległości i braku możliwości uczestniczenia w liturgii –  życzy Polakom na emigracji ks.bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Audycja z cyklu „Kierunek: Polska”, mówi o posłudze polskich kapłanów wśród Polonii, tęsknocie za ojczyzną emigrantów oraz o świętach w czasach epidemii.

Na rozmowę z bp. Wiesławem Lechowiczem zaprasza Małgorzata Frydrych.