X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Chicago: Polska misja medyczna przyjęta przez gubernatora Illinois

29.04.2020 10:05
Polscy medycy, którzy przebywają w Chicago, spotkali się z gubernatorem stanu Illinois J.B. Pritzkerem. Rozmowa dotyczyła działań władz stanowych w związku z epidemią.
Audio
  • Chicago: Polska misja medyczna przyjęta przez gubernatora Illinois. Materiał Piotra Orłowskiego (IAR)
Polska misja medyczna w Chicago
Polska misja medyczna w Chicago Toni Preckwinkle/Twitter

Członkowie misji uczestniczyli w zamkniętym spotkaniu logistycznym z udziałem gubernatora. Zostali zaproszeni przez niego na codzienną konferencję prasową na temat sytuacji związanej z koronawirusem.

- Nasi długoletni partnerzy i przyjaciele z polskiego wojska dołączyli do nas ponownie, by walczyć przeciwko globalnemu wrogowi, koronawirusowi. Współpraca ta jest świadectwem najlepszej strony człowieczeństwa. Medycy z różnych części świata połączyli siły, by ratować jak najwięcej istnień ludzkich - mówił J. B. Pritzker.

Zespół zapoznał się także z działaniem jednostek straży pożarnej w Chicago. W amerykańskim systemie ratownictwa strażacy mają uprawnienia do reagowania na równi z pogotowiem ratunkowym. W kolejnym dniu misji edukacyjnej za oceanem, Polacy mają uczestniczyć w otwartym seminarium internetowym, podczas którego będą odpowiadać na pytania.

Dotychczas w stanie Illinois koronawirusa wykryto u 48 tysięcy osób. Zmarły ponad dwa tysiące z nich.

IAR/dad