X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy oddają głosy w wyborach prezydenta RP w krajach bałtyckich

28.06.2020 15:35
Polscy obywatele przebywający w krajach bałtyckich mogą oddać dzisiaj głos w wyborach prezydenta RP. Komisje wyborcze zostały zorganizowane w tamtejszych w polskich placówkach dyplomatycznych.
Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie.
Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie. Fot.: PAP/Valdemar Doveiko

W Wilnie głos można oddać w obwodzie numer 81. Został on utworzony w siedzibie polskiej ambasady, która znajduje się tuż obok Uniwersytetu Wileńskiego, przy ulicy Świętego Jana.


Posłuchaj
00:24 10494068_1.mp3 Polacy głosują w wyborach prezydenckich w ambasadzie RP w Wilnie. Przygotował Kamil Zalewski

 

Łotewski obwód nosi numer 83 i podobnie jak na Litwie, został utworzony w siedzibie naszej placówki dyplomatycznej, znajdującej się przy ulicy Mednieku. W Estonii obwód numer 37 znajduje się w Ambasadzie RP przy ulicy Suur-Karja. W głosowaniu za granicą mogą wziąć udział tylko te osoby, które wcześniej dopisały się do sporządzanego przez konsula spisu wyborców, a także ci którzy wcześniej ze swojego urzędu gminy pobrali zaświadczenie o prawie do głosowania. W obwodach utworzonych na Litwie, Łotwie i w Estonii głos można oddać osobiście oraz zwrócić koperty w ramach głosowania korespondencyjnego. W wyborach prezydenta RP nie biorą udziału polskie mniejszości narodowe mieszkające w państwach bałtyckich, gdyż w większości przypadków nie posiadają obywatelstwa Polski.

Głosowanie w państwach bałtyckich potrwa do 21 czasu lokalnego, czyli do 20 czasu obowiązującego w Polsce.

IAR/dad

Trwają wybory prezydenckie. Pierwszy raz w historii w formie hybrydowej

28.06.2020 08:05
Dziś w całej Polsce odbywają się wybory prezydenckie, pierwsze w historii przeprowadzane w trybie hybrydowym. Oznacza on, że wyborcy, którzy wcześniej zgłosili taką chęć, mogą oddać głos korespondencyjnie.

Polacy głosują na Dalekim Wschodzie

28.06.2020 12:24
Trwa głosowanie w polskich wyborach prezydenckich na Dalekim Wschodzie. Swoje głosy oddają w niedzielę między innymi Polacy mieszkający w Chinach kontynentalnych, Wietnamie, Indonezji, Singapurze, Hongkongu, Japonii, Korei Południowej i na Tajwanie.