X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: obchody 77. rocznicy mordu mieszkańców Huty Pieniackiej

27.02.2021 18:05
We Lwowie i w miejscu dawnej Huty Pieniackiej przez sobotę i niedzielę odbywają się obchody 77. rocznicy mordu polskiej ludności tej wsi.
Pomnik ofiar zbrodni w Hucie Pieniackiej
Pomnik ofiar zbrodni w Hucie PieniackiejZrzut ekranu. Źródło: RADIO MARYJA/YOUTUBE.COM

W modlitwie za dusze niewinnie pomordowanych - na zaproszenie prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka Małgorzaty Gośniowskiej-Koli - udział wzięli min. Adam Kwiatkowski, który odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, min. Jan Dziedziczak, amb. Bartosz Cichocki, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Sławomir Cenckiewicz, wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, konsul generalna Eliza Dzwonkiewicz i attaché obrony kmdr Maciej Nałęcz. 

Ponadto 27 lutego w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy minister Adam Kwiatkowski odznaczył wybitnych przedstawicieli środowisk polskich i duchowieństwa rzymskokatolickiego.

 

 

W sobotę wieczorem w bazylice archikatedralnej pw. Najświętszej Maryi Panny we Lwowie odbędzie się msza święta, którą celebrować będzie metropolita lwowski Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. 

28 lutego przed pomnikiem w dawnej Hucie Pieniackiej odbędzie się modlitwa ekumeniczna i złożenie wieńców.

 

Ambasada RP w Kijowie

Zobacz więcej na temat: Lwów Huta Pieniacka Ukraina

Tylko do niedzieli Polacy na Litwie mogą zadeklarować swoją narodowość na potrzeby spisu powszechnego

27.02.2021 13:07
Tylko do niedzieli Polacy na Litwie mogą wypełnić specjalną ankietę, dzięki której można zadeklarować swoją narodowość. Dane te zostaną wykorzystane w odbywającym się od początku roku w tym kraju spisie powszechnym.

Białoruś: MSZ przeciwne marszowi żołnierzy wyklętych w Hajnówce

27.02.2021 17:30
MSZ Białorusi "zdecydowanie potępia zamiar przeprowadzenia w Hajnówce marszu żołnierzy wyklętych" - napisano w wydanym w sobotę oświadczeniu. Chodzi o postać Romualda Rajsa, który niesie odpowiedzialność za pacyfikacje białoruskich wsi i śmierć cywilnych mieszkańców.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

27.02.2021 17:02
W weekend wiele instytucji rozpoczyna wydarzenia związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przypadające 1 marca święto upamiętnia uczestników powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy walczyli z sowietyzacją Polski po 1944 roku. Wiele tegorocznych obchodów ze względu na pandemię będzie dostępnych tylko podczas transmisji internetowych lub pod specjalnym rygorem sanitarnym.