X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zajęto część mienia liderów Związku Polaków na Białorusi

10.04.2021 11:09
Białoruska Prokuratura Generalna nakazała zajęcie mienia działaczy polskiej mniejszości przetrzymywanych w areszcie. Ma to związek ze sprawą karną dotyczącą rzekomego "podżegania do nienawiści na tle narodowościowym".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneVadi Fuoco / Shutterstock.com

Portal internetowy Związku Polaków na Białorusi "znadniemna.pl" poinformował, że zabezpieczono samochody Andżeliki Borys i Marii Tiszkowskiej. Córka tej działaczki Wiktoria Dubaj powiedziała, że funkcjonariusze poinformowali, iż zabezpieczają auto w ramach śledztwa prowadzonego wobec Marii Tiszkowskiej i innych polskich aktywistów.

Na razie nie wiadomo, czy podobne czynności podjęto w sprawie mienia pozostałych działaczy polskiej mniejszości przebywających w areszcie. Chodzi o Irenę Biernacką, Annę Panieszewą i Andrzeja Poczobuta.

IAR/dad

"Rosja łamie prawo przetrzymując wrak polskiego samolotu". Ambasador RP w Moskwie nie ma wątpliwości

09.04.2021 15:18
Rosja łamie międzynarodowe prawo przetrzymując wrak polskiego samolotu - oświadczył ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski. W przeddzień 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej dyplomata w rozmowie z Polskim Radiem przypomniał, że władze Rosji nie dotrzymały także obietnicy wzniesienia pomnika w hołdzie ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

"Największa narodowa tragedia w powojennej historii Polski". Premier oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

10.04.2021 09:48
Katastrofa smoleńska zraniła wiele rodzin, ale także zraniła naszą Ojczyznę - napisał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył też kwiaty pod tablicami w Kancelarii Premiera upamiętniającymi członków generalicji i pracowników KPRM, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.