X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mijają trzy miesiące od zatrzymania Andżeliki Borys

23.06.2021 10:01
Prezes Związku Polaków na Białorusi jest przetrzymywana w areszcie w Żodzinie pod Mińskiem. Bliscy obawiają się o stan jej zdrowia
Audio
  • Prezes Związku Polaków na Białorusi trzy miesiące w areszcie [posłuchaj]
Andżelika Borys, przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi
Andżelika Borys, przewodnicząca Związku Polaków na BiałorusiAgencja Wschod/Forum

Andżelika Borys została początkowo zatrzymana w Grodnie pod zarzutem niewłaściwej organizacji jarmarku "Kaziuki" . Potem postawiono zarzut podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym - za co grozi kara do 12 lat więzienia. Media informują, że jest przetrzymywana w wieloosobowej celi aresztu w Żodzina. W warunkach trwających upałów jej stan zdrowia mógł się pogorszyć. 

Andrzej Pisalnik, redaktor naczelny portalu "znadniemna.pl" powiedział Polskiemu Radiu, że kierowany przez Andżelikę Borys Związek Polaków otrzymał kilka dni temu Nagrodę Prometejską imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To nie tylko wyróżnienie całej organizacji ale i możliwość przypomnienia o losie przetrzymywanych w białoruskim areszcie jej liderów. "To jest kolejny powód żeby temat więzionych działaczy Związku Polaków na Białorusi - Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta- przypomnieć i kolejna możliwość żeby walczyć o ich uwolnienie z więzienia" - powiedział Andrzej Pisalnik. 

W poniedziałek weszły w życie także kolejne sankcje Unii Europejskiej wobec Białorusi. Zostały nałożone za wymuszone lądowanie w Mińsku samolotu lecącego z Aten do Wilna, ale również za represje wobec obywateli, w tym mniejszości polskiej.

IAR/ks

Kontrola działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

21.06.2021 17:34
Ministerstwo Sprawiedliwości Białorusi rozpoczęło kontrolę działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. To organizacja, która monitoruje sytuację mediów na Białorusi.

Ambasador Rosji w Mińsku zapowiada wspieranie Białorusi w warunkach sankcji

22.06.2021 13:59
Ambasador Rosji na Białorusi Jewgienij Łukjanow, cytowany przez miejscowe media, oświadczył, że Białoruś i Rosja to kraje sojusznicze które siebie nie zdradzają

Aleksander Łukaszenka atakuje Zachód za nałożenie sankcji na Mińsk

23.06.2021 09:51
Aleksander Łukaszenka na uroczystościach w Brześciu poświęconych 80. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Związek Radziecki skrytykował Zachód za nałożenie sankcji na Mińsk.