X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kontrola działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

21.06.2021 17:34
Ministerstwo Sprawiedliwości Białorusi rozpoczęło kontrolę działalności Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. To organizacja, która monitoruje sytuację mediów na Białorusi.
Audio
  • Białoruś: kontrola działalności Stowarzyszenia Dziennikarzy [posłuchaj]
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Publikuje listę dziennikarzy którzy znajdują się w aresztach i koloniach karnych. Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy dziś otrzymało list z Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem udostępnienia do środy dokumentów z działalności począwszy od 1 stycznia 2018 roku. Kierownictwo Stowarzyszenia mówi, że jest to żądanie nie do wykonania. Chodzi o tysiące stron. Niektóre dokumenty znalazły się w Komitecie Śledczym po tym, gdy w lutym przeprowadzono przeszukania w siedzibie organizacji. 

Do Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy należy 1300 pracowników niezależnych mediów z całej Białorusi. Członkiem tej organizacji jest między innymi Andrzej Poczobut, polski dziennikarz i działacz społeczny przetrzymywany w areszcie od prawie trzech miesięcy.

IAR/ks

Jest zgoda ministrów spraw zagranicznych UE na kolejne sankcje wobec Białorusi

21.06.2021 12:00
Unijni ministrowie spraw zagranicznych porozumieli się co do sankcji wobec białoruskiego reżimu za porwanie samolotu relacji Ateny-Wilno i represje wobec obywateli, w tym wobec mniejszości polskiej

"Sankcje nie są nieodwołalne, UE ma plan gospodarczy dla Białorusi"

21.06.2021 14:02
Unijne sankcje wobec Białorusi w każdej chwili mogą być odwołane jeśli reżim spełni podstawowe warunki przemian gospodarczych - powiedział w Luksemburgu minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau 

Unia Europejska i Kanada zawarły strategiczne partnerstwo surowcowe

21.06.2021 14:07
Ma to pozwolić na rozwój bezpiecznego handlu i inwestycji w tej dziedzinie. Jest to pierwsza tego rodzaju umowa zawarta przez Unię Europejską.

Ministrowie obrony państw V4 o bezpieczeństwie w regionie

21.06.2021 17:26
Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że współpraca militarna w ramach Grupy Wyszehradzkiej ma przede wszystkim podnieść poziom bezpieczeństwa w naszej części Europy