X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sąd w Mińsku zlikwidował polskie stowarzyszenie "Poloniczka"

02.08.2021 18:41
Sąd w Mińsku podjął decyzję o likwidacji Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Poloniczka". Wnioskował o to zarząd prawny Urzędu Miejskiego w stolicy Białorusi.
Audio
  • Sąd w Mińsku zlikwidował polskie stowarzyszenie "Poloniczka". Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Wniosek zarządu prawnego Urzędu Miejskiego do sądu w Mińsku o likwidację stowarzyszenia Poloniczka
Wniosek zarządu prawnego Urzędu Miejskiego do sądu w Mińsku o likwidację stowarzyszenia Poloniczka​ Polskie Radio

Polskiej organizacji zarzucono prowadzenie działalności niezgodnej ze statutem i rozpowszechnianie przez jej pracowników informacji, które dyskredytują Białoruś. Prezes stowarzyszenia "Poloniczka" Swietłana Zamotina powiedziała Polskiemu Radiu, że przewidywała taką decyzję sądu. Jednak w jej przekonaniu organizacja zawsze działała zgodnie z prawem. - Ja nie wiem, gdzie mogłam naruszyć prawo Republiki Białoruś. Działaliśmy zgodnie z punktami zapisanymi w naszym statucie - powiedziała polska aktywistka.

Swietłana Zamotina dodała, że ma teraz dwa tygodnie na odwołanie się od orzeczenia dotyczącego likwidacji organizacji. Jednak raczej nie będzie tego robić. Obawia się bowiem pogorszenia sytuacji członków "Poloniczki".

Komentatorzy zwracają uwagę na to, że wcześniej na Białorusi zlikwidowano Polską Instytucję Kulturalno-Oświatową "Kresy" i zamknięto Społeczną Szkołę Polską w Brześciu.

W areszcie od ponad czterech miesięcy są przetrzymywani liderzy Związku Polaków na Białorusi - Andżelika Borys i Andrzej Poczobut.

IAR/dad

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński o reparacjach: nie sposób twierdzić, że sprawa jest zamknięta

02.08.2021 10:01
Najwłaściwsze w sprawie reparacji jest pytanie, czy Niemcy zapłaciły Polsce odszkodowania za zniszczenia wojenne i wymordowanie 6 mln obywateli; odpowiedź jest negatywna, nie sposób więc twierdzić, że sprawa jest zamknięta - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska otrzymała polską wizę humanitarną

02.08.2021 14:33
Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska otrzymała wizę humanitarną - poinformował w poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Cimanouska, jak powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, w najbliższych dniach przyleci do Warszawy.