Redakcja Polska

Lwów: dziecięcy turniej piłkarski z okazji Święta Niepodległości Polski

14.11.2021 19:42
Lwowski klub sportowy Pogoń zorganizował dziecięcy turniej piłkarski w ramach obchodów 103. rocznicy Święta Niepodległości Polski. Na boisku spotkali się młodzi zawodnicy ze szkółki Pogoni oraz lwowskich zespołów: Karpaty, UFK i Pride.
Audio
  • Lwów: Dziecięcy turniej piłkarski z okazji Święta Niepodległości Polski. Materiał przygotował Eugeniusz Sało
Młodzi piłkarze Pogoni Lwów
Młodzi piłkarze Pogoni LwówFot.: Facebook/LKS Pogoń Lwów - Fanpage Klubu

Nawiązując do Narodowego Święta Niepodległości, drużyna Pogończyków zagrała w nowych biało-czerwonych strojach, ufundowanych przez Fundację PGNiG imienia Ignacego Łukasiewicza. Prezes lwowskiej Pogoni Marek Horbań powiedział, że spotkanie lwowskich drużyn kończy cykl turniejów niepodległościowych. -Cieszymy się, że udział w naszym turnieju wzięły drużyny Karpat Lwów, UFK i Pride Lwów. I w taki sposób świętujemy święto Niepodległości Polski - podsumował.

Wszystkie zespoły otrzymały od organizatorów turnieju pamiątkowe puchary, sprzęt sportowy oraz słodycze.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Lwów

Piotr Wawrzyk: Łukaszenka powinien zobaczyć, że obecne działania nie opłacają mu się politycznie i finansowo

14.11.2021 13:51
Należy pokazać białoruskiemu prezydentowi Alaksandrowi Łukaszence, że obecne działania nie opłacają się mu ani politycznie, ani finansowo; narzędziem są maksymalnie radykalne sankcje - powiedział w niedzielę wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Biełsat: dziennikarka Iryna Słaunikawa z mężem nadal w areszcie

14.11.2021 15:37
Iryna Słaunikawa, oficjalna przedstawicielka Biełsatu na Białorusi oraz jej mąż, którzy byli skazani na 15 dni aresztu za rzekome wykroczenie, nie zostali wypuszczeni na wolność po odbyciu kary – poinformowały niezależne media. Oboje zostali skazani za rzekome udostępnianie materiałów ekstremistycznych w mediach społecznościowych. Były to linki do publikacji na portalu Biełsatu i w innych opozycyjnych serwisach.

"La Repubblica": Putin chce ścisnąć UE w imadle

14.11.2021 17:53
Prezydent Rosji Władimir Putin chce ścisnąć Unię Europejską w "imadle" - ocenia komentator włoskiego dziennika "La Repubblica" w niedzielnym wydaniu. Jego zdaniem celem Kremla jest wywołanie podwójnego kryzysu na wschodzie: groźbę inwazji na Ukrainę i uchodźców na Polskę, by doszło do napięć w UE.