Polskie Radio
Section05
Biełsat

Jakub Biernat (Biełsat): na Białorusi widać eksplozję patriotyzmu, ludzie już nie boją się protestować

- Reakcja Polski na sytuację na Białorusi jest zauważana na świecie. Jest to działanie, które bardzo dobrze wpływa na wizerunek Polski w świecie. W zachodnich gazetach ukazują się informacje, o tym jak Polacy zareagowali na białoruskie protesty, o inicjatywach polskich, m.in. o telewizji Biełsat – powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Biernat z telewizji Biełsat.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus ŚWIAT Biełsat Białoruś Aleksander Łukaszenka opozycja demokratyczna

UE przyjęła polski plan dla Białorusi. Romaszewska-Guzy: istotny sygnał, bardzo mądrze przygotowany

- To bardzo ważna propozycja. Pokazanie perspektywy, że Białorusini nie są skazani tylko na Rosję - powiedziała Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Telewizji Biełsat, o planie gospodarczym dla Białorusi zaproponowanym przez polski rząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Agnieszka Romaszewska Biełsat Białoruś Unia Europejska Mateusz Morawiecki sankcje Unii Europejskiej Aleksander Łukaszenka

"OMON jest odważniejszy, kiedy na protestach jest mniej osób". Wicedyrektor telewizji Biełsat o sytuacji na Białorusi

Na Białorusi w 20. dniu powyborczych protestów, akcje opozycji miały lokalny charakter. W Mińsku zorganizowano kilka łańcuchów solidarności. W centrum stolicy zgromadzono milicyjny OMON, żołnierzy wojsk wewnętrznych i samochody więźniarki do przewozu osób zatrzymanych. W Polskim Radiu 24 wydarzenia te komentował wicedyrektor TV Biełsat Aleksiej Dzikawicki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa wybory na Białorusi Biełsat Polskie Radio 24 Piotr Wąż Aleksander Łukaszenka milicja protest demonstracje manifestacje