X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Reżim usuwa polskość. Depolonizacja szkół na Białorusi postępuje

13.05.2022 14:42
Jak informuje portal znadniema.pl, od następnego roku szkolnego mają być usunięte polskie klasy w Szkole Średniej nr 2 w Mohylewie i Szkole Średniej nr 9 w Brześciu.
Audio
  • Depolonizacja szkół na Białorusi. Rozmowa z dziennikarzem i działaczem Związku Polaków na Białorusi Andrzejem Pisalnikiem [posuchaj]
Uczniowie Szkoły Średniej nr 2 w Mohylewie
Uczniowie Szkoły Średniej nr 2 w Mohylewieportal znadniemna.pl

Decyzja ta może wpłynąć na przyszłość młodych Polaków, bo znacznie utrudni przyszłorocznym absolwentom szkoły dostanie się na studia w Polsce.

O likwidacji nauczania języka polskiego w Szkole Średniej nr 2 Mohylewa poinformowała rodziców uczniów tzw. „klas polskich” dyrekcja tej placówki edukacyjnej. Rodzice, którzy oddawali swoje dzieci do tej szkoły tylko dlatego, że od ponad dwudziestu lat była jedyną państwową placówką oświatową  w mieście, w której wykładano język polski, nie kryją rozczarowania decyzją – możemy przeczytać na portalu znadniemna.pl.

Obecnie trwający rok szkolny ma być ostatnim, podczas którego dzieci na Białorusi poznawać będą polski język i literaturę. Oznacza to, że druga co do wielkości żyjąca tam mniejszość narodowa - Polacy - zostaną wyeliminowani z systemu edukacji – czytamy na stronach portalu.

- To, co się stało w Mohylewie i Brześciu tylko potwierdza ogólną tendencję – myślę, że już od września języka polskiego w państwowym systemie edukacji białoruskiej w ogóle nie będzie – mówi Andrzej Pisalnik, członek Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi, redaktor naczelny portalu znadniemna.pl. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.

Portal Związku Polaków na Białorusi uznany za ekstremistyczny

05.01.2022 09:00
Portal internetowy znadniemna.pl został uznany za publikujący materiały ekstremistyczne i wpisany na stosowną listę Ministerstwa Informacji Białorusi. Poinformował o tym sam portal.

MSZ: Andżelika Borys została zwolniona z białoruskiego więzienia

25.03.2022 17:04
Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys został zwolniona z białoruskiego więzienia - poinformował w piątek rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Wiceszef resortu Marcin Przydacz przekazał, że Borys czuje się dość dobrze i w tej chwili potrzebuje odpoczynku i rekonwalescencji.

Andrzej Poczobut został przeniesiony do aresztu w Mińsku

03.05.2022 19:47
Informację o przeniesieniu dziennikarza i działacza mniejszości polskiej na Białorusi podała telewizja Biełsat, powołując się na jego żonę - Aksanę Poczobut.