X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: w Starych Wasiliszkach obchody 81. urodzin Czesława Niemena

17.02.2020 13:30
W Starych Wasiliszkach niedaleko Grodna na Białorusi odbyły się obchody 81. rocznicy urodzin Czesława Niemena. Uroczystości koncentrowały się wokół, zamienionego na muzeum, domu rodzinnego artysty. W miejscowym kościele gdzie piosenkarz został ochrzczony i znajduje się jego tablica pamiątkowa, odprawiona została msza święta.
Audio
  • W Starych Wasiliszkach obchody 81. urodzin Czesława Niemena. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Stare Wasiliszki na Białorusi
Stare Wasiliszki na BiałorusiPR/Włodzimierz Pac

Zebrani na uroczystościach białoruscy dziennikarze wspominali wywiady z Czesławem Niemenem. Mówili, że dla Białorusinów w czasach radzieckich był on swoistym głosem wolności. Teraz miłośnicy piosenkarza coraz chętniej odwiedzają jego dom rodzinny.

Fot.: PR/Włodzimierz Pac Fot.: PR/Włodzimierz Pac

W rozmowie z Polskim Radiem mówił o tym Uładzimir Sieniuta dyrektor muzeum Niemena. - Dla przykładu: w 2017 roku odwiedziło nas ponad trzy tysiące gości. A w roku ubiegłym turystów było już ponad dziewięć tysięcy. Przyjeżdżają nie tylko Polacy i Białorusini, ale ludzie z całego świata - mówi dyrektor Sieniuta.


Fot.: PR/Włodzimierz Pac Fot.: PR/Włodzimierz Pac

Marcin Wojciechowski, zastępca ambasadora Polski na Białorusi, zauważył, że Czesław Niemen jest jedną z tych postaci, która łączy Polskę i Białoruś. - Miejsce jego urodzenia - Stare Wasiliszki - to jest już taka świątynia dla sympatyków muzyki Niemena - również dla tych, którzy szukają wspólnych śladów w kulturze Polski i Białorusi - powiedział Wojciechowski.


Fot.: PR/Włodzimierz Pac Fot.: PR/Włodzimierz Pac

W domu rodzinnym Czesława Niemena otwarto nową ekspozycję poświęconą artyście. Wcześniej, dzięki staraniom ambasady Polski na Białorusi i wsparciu finansowym Narodowego Instytutu "Polonika", udało się wyremontować jego dach.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś Czesław Niemen

Marcin Gortat kończy karierę. "Zrobię wszystko by wam się odwdzięczyć"

16.02.2020 13:54
Marcin Gortat oficjalnie ogłosił zakończenie kariery sportowej. Najsłynniejszy polski koszykarz zrobił to podczas zorganizowanej przez siebie w Los Angeles imprezy pod nazwą "Bal Polskiego Dziedzictwa".

Białoruska opozycja zamierza wyłonić wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich

16.02.2020 14:02
W niedzielę upływa termin zgłoszeń do udziału w organizowanych przez białoruską opozycję prawyborach, które mają wyłonić wspólnego kandydata do startu w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Projekt Sobieski Sat. Krakowscy licealiści budują sondę kosmiczną

17.02.2020 12:12
Projekt bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. Zadaniem stojącym przed licealistami jest budowa sondy atmosferycznej niewielkich rozmiarów.