Polskie Radio
Section05
satelita

Gen. Górka: kupione przez Polskę satelity znajdą zastosowanie nie tylko w wojsku

- Kupione przez Polskę satelity optoelektroniczne to system nie tylko wojskowy, znajdą one także wiele zastosowań cywilnych, m.in. w ratownictwie, rolnictwie i przy opracowaniu map – powiedział dyrektor departamentu innowacji MON gen. bryg. Marcin Górka, były wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Francja satelita bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo

Jak działa obserwacja nieba w państwach NATO? Były żołnierz wyjaśnia

- Każdy obiekt, który pojawi się w zasięgu urządzeń weryfikowany jest przez systemy komputerowe, które zarządzają stacjami radiolokacyjnymi. W momencie startu czy wystrzelania obiektu, jego charakterystyka od razu jest weryfikowana - powiedział w Polskim Radiu 24 były żołnierz wojsk specjalnych, a obecnie bloger piszący pod pseudonimem "wczoraj żołnierz dziś tata".
Zobacz więcej na temat:  NATO bezpieczeństwo wojsko satelita POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24

Dane satelitarne podstawą innowacyjnych usług. Obserwacja Ziemi wspiera gospodarkę

Dane satelitarne obserwacji Ziemi stają się podstawą innowacyjnych usług i technologii wykorzystywanych m.in. w gospodarce i życiu codziennym - stwierdził prezes Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Grzegorz Wrochna. Polska Agencja Kosmiczna objęła patronatem międzynarodowy konkursu "Seize the Beauty of our Planet", którego celem jest promowanie wykorzystania danych satelitarnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja satelita kosmos badania woda ochrona