X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska Fundacja Narodowa podsumowała 2020 rok

11.01.2021 17:13
Polska Fundacja Narodowa przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 5 milionów złotych na pomoc służbie zdrowia, promowanie Polski za granicą, stypendia dla sportowców oraz inne działania statutowe. Jak mówi prezes zarządu Fundacji Marcin Zarzecki, ubiegły rok wymusił szybką zmianę modelu działania i to udało się w pełni zrealizować.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePFN

Ze względu na epidemię koronawirusa Polska Fundacja Narodowa skupiła się na wsparciu służby zdrowia.

Prezes zarządu fundacji Marcin Zarzecki podkreśla, że pomoc polegała zarówno na finansowaniu dużych projektów, ale też na zakupie podstawowych środków ochrony. To między innymi zakup ambulansów dla jednego ze szpitali w Białymstoku lub zakup spektrometru masowego dla kliniki w Łodzi. - Czasami chodziło o to by zakupić materiały najszybciej zużywalne takie jak środki czystości, środki zabezpieczenia indywidualnego czy nawet termometry - powiedział prezes PFN.

Polska Fundacja Narodowa angażowała się też w promocję Polski za granicą. W ubiegłym roku w amerykańskiej prasie ukazały się artykuły między innymi prezydenta Andrzeja Dudy, wicepremiera Piotra Glińskiego i prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Marcin Zarzecki zaznacza, że takie działania mają wyjątkowe znaczenie w obliczu zbliżającego się kryzysu ekonomicznego oraz mogą bardzo przysłużyć się polskiej gospodarce. - To jest czas, moment kryzysowy w którym inwestorzy na całym świecie szukają bezpiecznych miejsc w których mogliby zabezpieczyć środki. Stąd nasza kampania - powiedział Marcin Zarzecki.

Wsparcie sportowców, kombatantów i weteranów

W 2020 realizowano także projekty związane ze wsparciem sportowców, pomocą dla kombatantów i weteranów oraz projekty społeczne.

Prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej podkreśla, że fundacji udało się zrealizować swoje cele, pomimo bardzo dynamicznej sytuacji związanej z pandemią. - Tu chodziło o to by jak najszybciej, bardzo punktowo, DPSy, hospicja ale też inne inicjatywy. Sam fakt, że to przyniosło konkretne efekty, w trudnym czasie, należy odnotować jako sukces - powiedział prezes PFN.

Słuchowiska historyczne

Polska Fundacja Narodowa w 2020 roku we współpracy z Teatrem Polskiego Radia przygotowała 22 słuchowiska historyczne "Dzieci bliżej historii". Akcja odbyła się w związku z kampanią "Zostań w domu" i miała pomóc w edukacji oraz wypełnieniu czasu młodych słuchaczy w czasie epidemii.

W ubiegłym roku współpraca Polskiej Fundacji Narodowej i Polskiego Radia umożliwiła też zorganizowanie konkursu "Moje Archiwum" dotyczącego pamiątek z okresu wojny 1920 roku.


IAR/dad

Instytut Pileckiego przedstawi swoje cyfrowe archiwum. To ponad milion stron dokumentów

11.01.2021 15:35
Instytut Pileckiego umieścił ponad milion stron dokumentów w archiwum cyfrowym, którego działalność zainauguruje we wtorek międzynarodową konferencją online. To jeden z największych zbiorów dokumentów cyfrowych o losach Polski i jej obywateli w XX w. - podkreśla Instytut.

Michał Dworczyk: Narodowy Program Szczepień wchodzi w istotną fazę

11.01.2021 16:30
Mamy łącznie do Polski dostarczonych 1 mln 51 tys. dawek szczepionki, z tego do szpitali węzłowych trafiło 456 tys. szczepionek - poinformował w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, łącznie pod koniec tygodnia zaszczepionych będzie ponad 450 tys. Polaków.

Wileński Polak doradcą litewskiej premier

11.01.2021 17:03
Polak z Wilna, Artur Ludkowski, został doradcą litewskiej premier Ingridy Šimonyte. Będzie zajmował się sprawami mniejszości narodowych.