X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Zamku Królewskim wystąpi Wolny Chór z Białorusi

29.07.2021 08:55
W czwartek o 18.30 w ramach Ogrodów Muzycznych na dziedzińcu Zamku Królewskiego wystąpi Wolny Chór z Białorusi. Artyści wykonują historyczne hymny Białorusinów, odwołują się do najlepszych tradycji patriotycznych. To największy występ chóru w Europie.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneShutterstock/Sonja Filitz

Wolny Chór jest zakazany w ojczystej Białorusi, gdzie patriotyczne pieśni uznano za ekstremistyczne. Do tej pory trzydziestu członków chóru było więzionych i represjonowanych. Dostali wyroki i wysokie grzywny. Chór działa w ścisłej konspiracji, dlatego występuje w maskach.
Lesław Krzewski z Muzeum Zamku Królewskiego podkreśla, że występ to wyjątkowe wydarzenie. - To są artyści z najważniejszych scen białoruskich, śpiewają białoruskie pieśni patriotyczne, ludowe, które towarzyszą protestom - tłumaczył Krzewski.

Koncert jest dedykowany Marii Kolesnikowej; białoruskiej flecistce dyrygentce oraz działaczce białoruskiej opozycji, aresztowanej we wrześniu ubiegłego roku. Zarzuca się jej między innymi działania na szkodę bezpieczeństwa narodowego i spisek w celu przejęcia władzy.
Koncert organizują Zamek Królewski w Warszawie z Fundacją Ogrody Muzyczne.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś KULTURA

Polska rozpoczyna lobbing, by zmienić założenia pakietu klimatycznego

28.07.2021 14:46
Po przedstawieniu przez Komisję Europejską pakietu klimatycznego Polska rozpoczyna lobbing, by zmienić jego założenia. W Brukseli zajmuje się tym Związek Pracodawców Business&Science Poland. To nasze centrum lobbingowe zrzeszające spółki skarbu państwa.

Włochy: prezes Instytutu Pamięci Narodowej na Monte Cassino

28.07.2021 14:59
Nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Karol Nawrocki, odwiedził polski cmentarz wojenny na Monte Cassino.