X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rodzina na walizkach. „Nie ma jak w domu”

21.02.2021 17:05
„Po 11-tu latach życia w Wielkiej Brytanii zaczęliśmy szukać domu dla naszej rodziny. Oglądaliśmy kolejne budynki ale czegoś mi w nich brakowało” – opowiada Małgorzata Nocny, która wraz z rodziną po blisko 15-tu latach wróciła do Polski. „Ciągle coś nas powstrzymywało przed podjęciem decyzji o kupnie. Ponadto, Londyn stał się dla nas, małżeństwa z dwojgiem dzieci, zwyczajnie za tłoczny, za ciasny. Pędziliśmy lub staliśmy w korkach zamiast spędzać czas ze sobą” - przyznaje Polka.
Audio
  • Z Małgorzatą Nocny o rodzinnym powrocie z emigracji, poszukiwaniach domu i swojego miejsca oraz o sąsiedzkiej pomocy w czasie epidemii rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Małgorzata Nocny z mężem i dziećmi.
Małgorzata Nocny z mężem i dziećmi.Foto: arch. prywatne

Mąż dostał propozycję pracy w Niemczech. Wiedział, że nie znam języka i będę przeciwna kolejnej przeprowadzce. Zabrał mnie więc na wakacje w miejsce jego nowej pracy. Piękna wieś, zabytki, urzekł mnie klimat miejsca i się zgodziłam. Spakowaliśmy się i przenieśliśmy naszą rodzinę do kolejnego kraju. Okazało się również, że jestem w ciąży z trzecim dzieckiem – mówi Małgorzata Nocny.

„Odpuściłam poszukiwanie pracy i narzekanie na brak znajomości języka, zajęłam się rodziną. Znów zaczęliśmy szukać domu. Kolejne oferty nie spełniały moich oczekiwań. Ponadto, niemiecka wieś, choć urokliwa, nie zapewniała dodatkowych zajęć dla dzieci a aby pójść do kina czy na basen, trzeba było organizować wyprawę do miasta – dodaje reemigrantka.

To był ten moment przełomowy. Podjęliśmy decyzję o powrocie do Polski” - mówi gość audycji „Kierunek: Polska”. „Znaleźliśmy miasto pod Warszawą, z ofertą dla dużej rodziny i solidnym zapleczem rekreacyjnym. I co najważniejsze, choć znów zaczynaliśmy od nowa – znaleźliśmy i kupiliśmy dom”.

Z Małgorzatą Nocny, o rodzinnym powrocie z emigracji, poszukiwaniach domu i swojego miejsca oraz o sąsiedzkiej pomocy w czasie epidemii, rozmawiała Małgorzata Frydrych.