X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polki na Wyspach Owczych. "Spotykamy się co miesiąc"

28.04.2021 20:51
- Nie trzeba było nikogo przekonywać, ani powtarzać dwa razy. Zaproponowałam Polkom na Wyspach Owczych comiesięczne, "babskie" spotkania. Zaprosiłam panie do siebie i szybko okazało się, że pomysł był wyczekiwany nie tylko przeze mnie. Cieszymy się na kolejne spotkanie, które odbędzie się 1 maja - relacjonuje Sabina Poulsen, autorka bloga Wyspy Owcze FO i inicjatorka spotkań polonijnych.
Audio
  • Z Sabiną Poulsen o sile wspólnoty polonijnej i spotkaniach Polek na Wyspach Owczych rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Sabina Poulsen z dziećmi z polskimi flagami przed domem na Wyspach Owczych.
Sabina Poulsen z dziećmi z polskimi flagami przed domem na Wyspach Owczych.Foto: Sabina Poulsen

Wiadomo, gdzie są kobiety, to musi być i ciasto, i zrobiony paznokieć. Panie przynoszą ze sobą jakieś polskie danie, mamy więc sałatkę warzywną, pierogi i szarlotkę. Jednak rozmowy przy stole dotykają ważnych zagadnień: życia na emigracji, wychowywania dzieci w rodzinach mieszanych, kiedy dziadkowie jednego z rodziców są daleko, a obecnie także izolacji oraz obostrzeń wynikających z pandemii, bo wielu Polaków na Wyspach nie było w Polsce od czasu pojawienia się koronawirusa w Europie - mówi Polka,  autorka bloga autorka bloga "Wyspy Owcze FO". 

Każda z nas coś wie, ma jakieś własne doświadczenia czy spostrzeżenia. W trakcie spotkań dzielimy się nimi, dopytujemy, szukamy odpowiedzi. Przy dobrym jedzeniu, w przyjacielskiej atmosferze, czas płynie pożytecznie i przyjemnie. Co ważne pokazujemy naszym dzieciom, rodzinom i społeczności lokalnej, że potrafimy być razem silne, rozwiązywać problemy i wspierać się wzajemnie. I mimo że jesteśmy daleko od Polski, zwyczaje przywiezione z rodzinnego kraju są częścią naszego farerskiego życia - zauważa gość audycji "Kierunek: Polska".

Z Sabiną Poulsen, o sile wspólnoty polonijnej i spotkaniach Polek na Wyspach Owczych, rozmawiała Małgorzata Frydrych.