X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polski rynek pracy. Dlaczego w ofertach brakuje informacji o wysokości wynagrodzenia?

22.05.2021 18:51
Polscy pracodawcy, sporadycznie lub w ogóle, nie zamieszczają informacji o wysokości wynagrodzenia w ofertach pracy. Co z kolei znacząco utrudnia poszukiwanie pracy rodakom planującym powrót z emigracji. Jak przyznają, kłopot stanowi już podjęcie decyzji o przeprowadzce do kraju, skoro trudno określić wysokość miesięcznych dochodów na preferowanych stanowiskach.
Audio
  • Z Andrzejem Kubisiakiem, zastępcą dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, ekspertem rynku pracy o potencjale informacji o wysokości wynagrodzenia w ofertach pracy dla Polaków wracających z emigracji rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pasja1000 z Pixabay

Praca to gwarancja stałych dochodów, poczucie bezpieczeństwa, przestrzeń do planowania życia w nowych realiach. „Polacy wracający z emigracji, zwłaszcza z Wysp Brytyjskich, są przyzwyczajeni do widełek wynagrodzenia w ofertach pracy i jeśli są to osoby, które wyjechały za granicę po studiach, trudno im odnaleźć się na polskim rynku pracy” - przyznaje Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Ekspert rynku pracy zaznacza, że otwartość w podawaniu wysokości wynagrodzenia opłaca się zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. „Proszę zauważyć, że takie podejście bardzo komplikuje procesy rekrutacyjne. Pracownik przechodzi przez kolejne zadania i spotkania a dopiero na końcu dowiaduje się, ile może zarobić na danym stanowisku. Jeśli kwota go nie satysfakcjonuje, rezygnuje, i czas poświęcony na rekrutacje został zmarnowany dla obu stron. Widełki w ofertach pracy to również możliwość przyciągnięcia specjalistów z większym doświadczeniem, bo wiedząc, na co się decydują od strony finansowej, mogą zdecydować się na zmianę pracodawcy” - wyjaśnia gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Andrzejem Kubisiakiem, zastępcą dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, ekspertem rynku pracy o potencjale informacji o wysokości wynagrodzenia w ofertach pracy dla Polaków wracających z emigracji rozmawiała Małgorzata Frydrych.