Polskie Radio
Section05
wynagrodzenia

"To najlepszy okres w całym 30-leciu". Prof. Modzelewski o sytuacji Polski pod rządami PiS

- Pewnie historycy zajmujący się najnowszą historią napiszą o tym za parę lat. Kiedy powstaną pierwsze prace o historii gospodarczej naszego 30-lecia, bezspornie lata 2015-2019 będą uznane za najlepszy okres w całym 30-leciu z perspektywy nie tylko tych dwóch wskaźników - średniego wynagrodzenia i poziomu bezrobocia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Witold Modzelewski POLSKA GOSPODARKA ekonomia bezrobocie średnia krajowa wynagrodzenia

Opiekunki w żłobkach pogodziły się z obcięciem pensji? Tak twierdził Rabiej. Prawda okazuje się inna

Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej stwierdził, że "opiekunki w żłobkach ze zrozumieniem podeszły do obcięcia im pensji". Do sprawy odniosła się jedna z kobiet. - To nieprawda - podkreśliła w rozmowie z tvp.info jedna z opiekunek. Władze Warszawy informowały również, że "wynagrodzenia opiekunek wynoszą ponad 3700 zł". - Duża część z nas otrzymała wynagrodzenie za miesiąc maj netto 2 tys. zł - dodała kobieta.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Rabiej Warszawa społeczeństwo regiony finanse mazowieckie wynagrodzenia opieka nad dzieckiem POLSKA

W kwietniu wzrosło wynagrodzenie. Znamy nowe dane GUS

Koronawirus odbija swoje piętno na gospodarce. Powoduje, że statystyki dotyczące rynku pracy składają się z jednej strony z dobrych, z drugiej - z gorszych wiadomości. Te dobre - to utrzymujący się wzrost wynagrodzeń, te drugie - to jednak zmniejszające się zatrudnienie. Jednocześnie sygnały płynące z firm świadczą - mniej zwolnień pracowników i więcej zamówień, że najgorszy okres te mają już za sobą. A to dobra wiadomość dla rynku pracy.
Zobacz więcej na temat:  praca gus wynagrodzenia zatrudnienie GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce

KO zmanipulowała słowa prezydenta. Pokazali rosnące ceny, nie wspomnieli o wzroście pensji

Portal gazeta.pl i Koalicja Obywatelska na Twitterze zmanipulowały przekaz wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy w Kozienicach. Z przyciętego nagrania wynika, że prezydent jedynie potwierdził wzrost cen produktów spożywczych w ciągu ostatnich lat. Tymczasem w zmanipulowanym nagraniu, które krąży w internecie pominięto istotną część słów Andrzeja Dudy, który przypomniał o wzroście wynagrodzenia Polaków i wyliczył, że teraz można za nie kupić znacznie więcej produktów.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska gospodarka polska wynagrodzenia

Niemal miliard złotych podwyżek dla nauczycieli w 2020 roku

Od września przyszłego roku, zgodnie z zapowiedziami premiera w expose, płace nauczycieli wzrosną o 6 procent. Potwierdził to na spotkaniu z przedstawicielami związków oświatowych minister edukacji Dariusz Piontkowski. Rozmowy dotyczyły także podwyżki płacy minimalnej tej grupy zawodowej od stycznia 2020 roku. Jest to związane z podniesieniem w Polsce najniższego wynagrodzenia. Resort edukacji przygotowuje w tej sprawie rozporządzenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski nauczyciel wynagrodzenia

Podwyżki dla pracowników wojska. Będą też świąteczne premie

Resort obrony podtrzymał deklarację o podwyżce wynagrodzeń pracowników cywilnych Ministerstwa Obrony Narodowej średnio o 500 zł od stycznia 2020 r. - poinformował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Wojska. W tym roku przed świętami pracownicy cywilni wojska mają jednorazowo otrzymać 1000 złotych premii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Wojsko Polskie pracownik pracownicy wynagrodzenia