Polskie Radio
Section05
koszty

Dlaczego komunikacja miejska jest coraz popularniejsza?

We Francji, z powodu wysokiej ceny benzyny, pewien mężczyzna przesiadł się z samochodu na... konia. Natomiast mieszkańcy polskich miast zaczęli się masowo przesiadać do komunikacji publicznej. A może po prostu – znowu z niej korzystać?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA transport publiczny transport miejski autobus tramwaj paliwa koszty Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowców dab+ radio kierowców online radio kierowców jedynka

Zarządcy nieruchomości nadal borykają się z długami. Ich poziom spadł jednak znacząco

Zadłużenie zarządców nieruchomości stopniowo spada do poziomu sprzed pandemii. Łączne zadłużenie firm związanych z obsługą nieruchomości w zakresie wynajmu i zarządzania wynosi 146,3 mln zł; do 2020 r. utrzymywało się na poziomie ok. 130 mln zł - poinformował Krajowy Rejestr Długów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości zarządzanie nieruchomościami długi koszty finanse firma

Bankowy rachunek podstawowy. Sprawdź kto i jak może uniknąć opłat za prowadzenie konta

Czasy, gdy klienci banków nie płacili za przelewy, wypłaty z obcych bankomatów oraz za prowadzenie konta już dawno minęły. Tymczasem niewiele osób wie, że od 2018 r. obowiązują przepisy dotyczące rachunku podstawowego, który jest całkowicie za darmo i który można założyć w każdym banku i SKOK-u. Czym jest takie konto i jakie warunki należy spełnić, by je mieć?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank SKOK rachunek bankowy konto bankowe koszty finanse osobiste

Nieuzasadnione koszty dla osób pomagającym Ukraińcom. UOKiK ostrzega i kontroluje

UOKiK radzi, by weryfikować zbiórki organizowane na rzecz ofiar wojny na Ukrainie i czytać regulaminy pośredników płatności. Urząd poinformował, że wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie podwójnego przewalutowania wpłaty na pomoc ukraińskim ofiarom rosyjskiej agresji. Zaapelował też do pośredników płatności, by konsument, który chce finansować pomoc dla uchodźców z Ukrainy, nie ponosił dodatkowych, nieuzasadnionych kosztów takiego działania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina wojna 2022 pomoc UOKiK oszustwo koszty finanse osobiste wojna na Ukrainie

POLSKI ŁAD Polski Ład wprowadza tzw. ulgę sponsoringową dla przedsiębiorców. Zobacz, kto na niej skorzysta

Przedsiębiorcy w ramach ulgi sponsoringowej w Polskim Ładzie będą mogli odliczać od podatku dodatkowe 50 proc. kosztów uzyskania przychodów z "działalność społecznie pożytecznej" związanej np. z finansowaniem zawodów sportowych, nauki  szkolnictwa - przekazało Ministerstwo Finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firmy podatki finanse koszty Polski Ład przedsiębiorca

Rosnące ceny i koszty ograniczają konkurencyjność polskich firm. Eksperci: dwukrotne pogorszenia wskaźników

Coraz wyraźniej widać, że wzrost cen konsumpcyjnych oraz kosztów producentów ograniczają konkurencyjność oferty handlowej polskich firm - stwierdziło Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Eksperci zwrócili uwagę, że od października ubiegłego roku systematycznie pogarsza się sytuacja finansowa przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorstwo ceny koszty działalność gospodarcza eksport konkurencyjność

Raport: długi transportu wzrosły w pandemii o 27 proc.!

W pandemii długi firm transportowych wzrosły o 27 proc. i przekraczają 1,2 mld zł - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów. Rekordowe zobowiązania, 11 mln zł, ciążą na spółce z Warszawy, która zalega m.in. w opłatach za energię.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców motoryzacja samochody samochody elektryczne samochód kierowca kierowcy finanse oszczędności koszty Giełda rynek POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA ŚWIAT