Redakcja Polska

10. edycja Festiwalu Folkowisko. Kulturalne smaki Roztocza

08.07.2021 13:00
„Tu się przyjeżdża, żeby zaczerpnąć smaków z kultury i przeszłości. Doskonała muzyka, teatr i pisarze, do tego pierogi, rosół, piróg biłgorajski, ryby z sąsiednich stawów, lokalne napoje” - zapewnia organizator Festiwalu Folkowisko, Marcin Piotrowski. A w programie są koncerty, plenerowy teatr, Dzieciowioska, i spotkania literackie. W Gorajcu na Roztoczu, 8 lipca, rozpocznie się jubileuszowa, 10. edycja wydarzenia.
Audio
  • Z Marcinem Piotrowskim, animatorem kultury, twórcą Festiwalu Folkowisko, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Uczestnicy Festiwalu Folkowisko
Uczestnicy Festiwalu FolkowiskoFoto: Archiwum Festiwalu Folkowisko

Poznałem kiedyś wspaniałą dziewczynę polskiego pochodzenia, która przyjechała do Polski aby poznać język i kulturę dziadków. Kiedy wyjechaliśmy razem do Irlandii, obiecaliśmy sobie, że pobierzemy się w Gorajcu, odkrytej przez nas miejscowości, pełnej lokalnej historii i tradycji. Tak się stało 12 lat temu. Zjechali znajomi z całego świata, i tak jak my zakochali się w tym miejscu. Dlatego w każdą rocznicę naszego ślubu spotykamy się na Roztoczu, a od 10 lat odbywa się to oficjalnie, jako Festiwal Folkowisko” - wspomina Marcin Piotrowski.

Program wydarzenia zachęca bogatą ofertą kulturalną. Okolica słynie z piękna przyrody i dobrego jedzenia. „Czekamy na wędrowców, którzy lubią pójść w nieznane po bezdrożach, odejść od zgiełku wielkiego miasta, nie boją się stracić zasięgu w telefonie. Niektórzy mówią, że to koniec świata, a dla nas to początek. Bo tu dla nas wszystko się zaczęło i stąd wyruszamy w świat, także w świat kultury wielkiej i lokalnej” - zaprasza organizator Festiwalu Folkowisko. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Przygotowaliśmy dla najmłodszych Dzieciowioskę, czyli warsztaty tematyczne i wiele atrakcji wśród przyrody, zabawy i muzyki. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jesteśmy też we wszystkich mediach społecznościowych” - wyjaśnia gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Marcinem Piotrowskim, animatorem kultury, twórcą Festiwalu Folkowisko, rozmawiała Małgorzata Frydrych.